Subiect: Jocuri si anime
View Single Post
  #5  
Vechi 10.07.2017, 11:55:47
Seraphim7 Seraphim7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de SerOund Vezi mesajul
Dar de ce? Stiind ca am dat 6000 de le ca PC-ul sa-mi duca jocurile...iar Arsenie Boca s-a dedicat viata Domnului ,deci el nu avea timp de activitati. Daca decidea sa fie un om normal si se nastea mai tarziu crezi ca nu incerca noile activitati din era noastra? Si de ce? Nu ma afecteaza ca om ! Tot gandirea de dinainte o am ! (si fifa de ce ar fi pacat? e cel mai inocent joc...). Iar Bibila nu spune despre tehnologie ceva grav.
Asa si atunci nu esti tu oare un ipocrit,care il cinsteste pe domnul numai cu buzele iar cu gandul este la levelul de la jocuri si la placa video de 2 giga.Pai daca totusi il ti pe Boca langa pc,ca doar el in timpul vietii nu avea timp sa isi instaleze fifa 2017,apai dragul meu semn este ca trebuie sa il vinzi pc,sa il dai saracilor,ca te indeparteaza de la adevarata chemare.Ba te afecteaza ca om,oare in biblie ne spune sa traim in realitati virtuale?Toata tehnologia e de la diavol fiule,ca sa ne indeparteze de cale.Mai bine ai citi ce a scris si facut arsenie boca,Nu doar ii tine poza in timp ce tu pierzi timp pretios din viata ta cu jocurile.Crezi ca acesta e scopul venirii noastre pe pamant?
__________________
Esenta fiintei tale sta in insasi picatura de iubire ce atarna de spiritul tau.
Reply With Quote