View Single Post
  #850  
Vechi 01.07.2010, 09:00:57
vidoveczandrei's Avatar
vidoveczandrei vidoveczandrei is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.02.2010
Locație: oradea
Religia: Ortodox
Mesaje: 475
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru vidoveczandrei
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zorobabel Vezi mesajul
Daca consideri ca tie nu iti vorbeste Dumnezeu atunci nu generaliza si pentru ceilalti. Iacov spune clar:
Și de este cineva din voi lipsit de înțelepciune, să o ceară de la Dumnezeu, Cel ce dă tuturor fără deosebire și fără înfruntare; și i se va da.

Vezi ce scrie? Da tuturor fara deosebire.
stii eu am incredere in preotii mei care au har cu Duhul Sfant,dar stii eu nu am acel har,sunt un om simplu cu pacat,dar daca zici ca tu intelegi totul si nu pui si ceva pentru suflet sa mai postesti si sa te rogi si sa te spovedesti.Eu nu am sa intru in casa omului cu forta sau sa ma duc la el cand acel om are o treaba de facut,dar daca nu vrea nu il conving sau daca da da,dar nu-s cu har ce nu intelegi si mie mie greu sa inteleg anumite parti in Evangheli sau din Sfanta Scriptura mai bine iau carti talcuite Sfintii Parinti si de la ei pot sa inteleg care au har de la Duhul Sfant si care sa stie cu intelepciune.Nici tu nu ai acel har sa intelegi pentru Cuvantul lui Dumnezeu este greu sa intelegi,fiindca omul trebuie sa mergi mai profund ca sa intelegi,iti trebuie o scoala teologica si ortodoxa ca sa intelegi.