Subiect: AutoVortex
View Single Post
  #154  
Vechi 03.12.2022, 17:08:35
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.970
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Uitati cum a trecut perioada nebuniei Covid, pasaport, etc....totul dupa cum ati vazut a fost doar un test. Nu a fost nici un semn al fiarei, dar s-a incercat incatusarea de libertate (un comunism usor global).
Avem o criză economică severă începută și de la acea pandemie, cheltuielile sanitare, nu s-a terminat, continuă în ceva mai rău.
Programul Național de Redresare și Reziliență izvorât chipurile pt echilibrarea după covid, e noua lesă pusă pe state, după ce Mecanismul de Control și Verificare MCV-ul s-a ridicat.

S-au angajat la niște chestii în numele nostru acolo în PNRR cu digitalizarea, identitatea digitală, ghișeul digital, posibil și cu lichidarea mineritului că poluează, s-au băgat elemente din Fit for 50, (reducerea cu 50% a emisiilor de carbon), deși România oricum și-a terminat industria, noi ultimii proști din Eu.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
In China, la momentul actual sunt proteste peste tot in orase, din pricina "plandemiei"...si mai ales au inceput sa fie si contra comunismului. Doamne ajuta, poate scapa si ei de regimul totalitar din China (acolo Ortodoxia e interzisa, si crestinii sunt prigoniti, tipic clasic regimului Ceausist, cum a lucrat totu nea Nicu, de exemplu la inchisoarea din Maramures - Memorialul Durerii, unde au fost inchisi preoti ortodoxi (si catolici) chinuiti de regimul ateist Ceausist). Sa stiti ca am fost la Memorialul Durerii si am vazut ce a insemnat cu adevarat mizeria comunista, nu ma mira faptul ca si China se aseamana mult cu ce a fost la noi. In fine, am incheiat paranteza, revenind la Covid.
Dacă ar pica comunismul în China ar ajunge și acolo să fie foarte mulți boschetari, ar scădea nivelul școlar și ar ajunge iarăși să fie mulți analfabeți, s-ar închide fabrici și locuri de muncă, ar divorța mulți, ar fi iarăși explozie de prostituție și festivaluri ale diversității, ar fi droguri, jocuri de noroc care distrug, frig în case, foamete, sărăcie.

Eu știam că s-a dat un decret de eliberare a deținuților politici în 1964:

https://www.memorialsighet.ro/decret...re-nr-3101964/

Iar Ceaușescu a dat un decret în 1988 de eliberare a unor mari categorii de deținuți, probabil dintr-aceia s-au aflat pe străzi la făcut dezordine în Decembrie 1989.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Ati vazut ca nu s-a intamplat nimic, nu a existat semnul fiarei in vaccin, a fost doar un simplu vaccin nimic mai mult si etc...pentru ca nu a venit vremea fiarei, inca. Suntem in vremurile predecesoare ale anticristului, mai e pana atunci. Tot existau discutii si discutii aici, nu s-a intamplat nimic.

Sindromul morților subite, încă nu e gata toată treaba, se va trage linie abia peste câțiva ani, mor și preoți la 40 de ani care au fost implicați în vaccinare.

https://www.activenews.ro/stiri/Pari...iscopie-177474


Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Vroiam sa imi cer scuze fata de doamna Dobrin, aveam discutii intense, imi spunea sa nu mai plec din tara (ca eram navigator) in voiaje. Am ascultat-o precum si dupa alte persoane intalnite pe internet. M-am lamurit si cu voiajele (nu m-au prins). Asa ca acum sunt acasa, invat IT pe parte de development, si incerc sa fac munca de acasa online. Doar internet iti trebuie, asa nu mai ai nevoie de vaccin ca sa muncesti undeva....ba dimpotriva, totul a fost un big SCAM!
Ce faci dacă pică curentul, black-out masiv, la ce-ți ajută netul, sau banii electronici pe card, sau o centrală care funcționează pe electric ?
Generatoare nu prea se mai găsesc, și cât ar rezista ?

Ce faci dacă vor limita viteza de net pt România, sau dacă rețele 5 g sunt prea puternice pt unii și își vor scoate net și tot din casă dacă sunt la ultimul etaj și au tulburări de somn și de dispoziție.

E clar că trebuie panouri solare dar se tot scumpesc vor ajunge 1500-2000 bucata cele mai rudimentare.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
@Iorest , ti-am povestit intr-o postare cum ca preotul de la Topraisar (cat timp eram in pandemie) a spus ca nu o sa dureze mult cu "pandemia" si ca totul a fost o incercare. Ati vazut cum s-a terminat Covid capitol incheiat, ce incercari mai avem pan in viitor ma intreb?
Încă nu s-a terminat, cred că încă mai sunt zone unde ai nevoie de vaccin, Australia, eu mă bucur că s-a redus presiunea, nu voi uita niciodată că jegul de PNL ne-a închis bisericile în 2020 de Florii și de Sfintele Paști și că un alt prim-ministru din același partid, ne-ar fi vrut pe toți plini de ser.
N-o să uit că PNL-USR au negociat PNRR-ul ăsta la Bruxelles cu piste de bicicletă făcutea de-aiurea unde nu au utilizatori dar fără linii feroviare noi, fără investiții pe panouri solare mai multe, fără investiții în infrastructură rutieră.

Cât despre perioadă, se ajunsese să fie oameni amenințați cu concedierea și mulți de frică s-au vaccinat, cineva cunoscut are dureri de mâini după așazisa imunizare nu mai poate să deschidă un capac de borcan fără ajutor.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote