View Single Post
  #14  
Vechi 25.09.2018, 20:50:56
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

ma jignesti ca... si nici macar nu-ti dai seama cat esti de penibil. nici n-ar trebui sa-ti bag in seama postarile, scrii ca si altii la randul lor doar pentru ca ai oftica pe mine si nici nu te gandesti ce scrii. am scris asta, in paranteza pentru ca era o adaugire la ideea de baza:

(teoretic conduce intreaga ortodoxie, practic nu mai conduce mare lucru, totusi are ceva influenta-asta inseamna ecumenic in cazul asta)

ce este de adaugat aici? titlul, traditia, istoria, asta inseamna teoretic, daca ai fi in fata mea ti-as trage si doua bobarnace, scrii doar asa ca sa ma enervezi aiurea...; si tot eu am scris ca practic nu mai conduce mare lucru...
mai du-te unde a dus mutu iapa... na, ca nu stiu unde a dus ala iapa, sper ca era nasol de tot acolo...
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
Reply With Quote