View Single Post
  #26  
Vechi 27.01.2021, 17:40:38
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Nu scoate cuvintele si proozitiile din context. E o practica vicleana.
Exact asa sustin ateii si psihologii lumii: aiurezi, halucinezi, aburesti, ce sunt alea Tarie, Credinta, grosime a straturilor de pamant... de parca n-ar fi vazut pamant in viata lor. Nu-s tarani, sunt executori judecatoresti. Asa l-au "facut" baietii si pe Eminescu, l-au sinucis cu mercur, cu plumb, ca tratament pentru nevroza. Nu-ti apare forma pamantului in minte? Asta te doare. Reciteste si o sa-ti apara pana la urma. Trebuie sa pricepi si nu sa tot vi cu nemultumiri, pretentii si sclifoseli de popa raspopit.



(Care vasazica iti dai seama ca suntem aproape de sfarsitul veacurilor. Macar atat. Altii nu stiu pe unde ne aflam cu vremurile desi toata ziua stau cu degetul pe textul scripturii.)

Dragule nu te victimiza, nu am scos nimic din context, dupa cum bine vezi ti-am dat ditamai paragraful care este COMPLET INDEPENDENT CA LOGICA de restul - este o definite si o descriere complet indepedenta.

Din nou, vorbessti prostii te victimizezi si pozezi in milogeala argumentativa. Ia vezi mai bine paragraful respectiv sa vezi ca debitezi numai prostii in el.


Nu prea intelegi de fapt tu nimic din ce zici, de aia folosesti termeni confuzi...
Reply With Quote