View Single Post
  #29  
Vechi 27.01.2021, 19:14:19
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Petru7 Vezi mesajul

Se dovedește că ești un om care a luat locul lui Dumnezeu și al bisericii ortodoxe dar și locul bisericii cerești birutoare plină de sfinți prin faptul ca ai acuzat și judecat fără să fi judecător, ai osândit fără să faci parte din sfântul sinod, ai umilit, ai lovit-jignit-afirmat lucruri de o gravitate maximă la adresa unui coleg de al tău de forum și frate ortodox.

Un om care ia locul lui Dumnezeu și dărâma prin prostie-trufașe (te rog să mă ierți) pe fratele său nu este ascultător de Dumnezeu și următor lui Hristos, nu este ortodox, nici măcar om nu este ci un lup în haină bisericească foarte mare.

Sigur că cineva e fricos pe aici pe forum însă nicidecum nu el e acela.
Pana acum ati stat in banca voastra nevazand si IGNORAND cum omul acesta HULESTE credinta si adevarul.

Nu v-a interesat pe niciunul hulirea credintei a dogmei.

Acum v-ati trezit cu totii cand am spus corect, ca afirmatiile sunt monument de prostie dar si inafara Bisericii????

Ce pot sa iti zic este sa iti iei locul in banca si sa stai unde stateai pana acum cat timp dogma a fost hulita....

Nu am luat locul Bisericii, dar o logica de baza, pe baza credintei, a invataturii Bisericii pot aduce. De aceea am si luat pozitie.

Cat timp nu ati inteles problema ridicata de Moroco va sugerez sa cititi si sa va documentati ce problema ridica el dpdv. dogmatic.
Reply With Quote