View Single Post
  #4  
Vechi 06.06.2010, 22:05:18
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de windorin Vezi mesajul
Si eu am tot auzim cum ca nu ne poate citi gandurile, ci doar ce rostim si facem cunoscut in afara. Nu stiu.
Pana acum nu am gasit nici o carte (sfant/parinte) vorbind despre asta.

Cred ca doar Domnul cunoaste toate din'nainte si doar El cunoaste tainele inimii omului, ca Iubitor si Creator al lui.
Tacerea stiu ca este mult urata de diavol. Poate si pentru ca el nu poate sa treaca dincolo de ea.
Arunca ganduri cu lopata, insa nu stie care dintre ele incolteste si care nu, decat abia dupa ce ajung fapta.
Imi povestea odata nasa ca a mers intr-o vara de trei ori la Sihastria mai demult pentru a-l vedea pe parintele Cleopa.

Primele doua dati a mers si nu a spus nimanui, totul a decurs normal.
Insa a treia oara cand iesea din casa a intrebat-o o vecina unde se duce. I-a raspuns ca "pana la Sihastria, la manastire".

Si surpriza, a treia oara autobuzul cu care circula a facut pana, pana a gasit alt mijloc de transport, toate erau ocupate etc. Intr-un final cand a ajuns seara tarziu la manastire obosita si la parintele Cleopa, acesta a privit-o incruntat si i-a spus "A trebuit tu sa spui unde mergi, nu-i asa?" si a atentionat-o sa nu mai faca asta niciodata.
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote