View Single Post
  #6  
Vechi 10.11.2010, 15:26:44
doctor_faustus doctor_faustus is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 828
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IOLANDA Vezi mesajul
Da si eu cred ca are dreptate medicul de familie,intrucit pina acum, chiar si eu ,care am fost recent internata in spital am avut nevoie de o adeverinta prin care se specifica daca au fost platite contributiile pentru casele de sanatate,atat ale angajatului cit si ale angajatorului.Acest lucru insemnind de fapt plimbatul celui bolnav de la spital,policlinica sau medic de familie ....la locul de munca al respectivului om.Nu-i deloc placut ,mai ales cind esti bolnav destul de "serios"...si cred ca e mai bine cu acest card de sanatate,care va contine dupa cite am inteles si bolile pe care le are fiecare ,cu tratamentul aplicat fiecarei boli in parte.Sper si ma rog sa fie de bine aceasta noua initiativa.Doamne Ajuta.
Da, "într-adevăr" este mai bine cu cardu', probabil că așa vei spune și mâine când îți vor spune că nu vei mai putea face nici o mișcare prin sistemul medical românesc fără un cip implantat, în care să ai toate datele personale referitoare la starea de sănătate, la starea financiară, etc. Bineînțeles respectivul cip RFID implantat va putea fi și va fi folosit pentru accesul ulterior nu doar la servicii medicale, ci și la orice altfel de servicii publice sau private. Iar în cazul în care nu veți avea cipul, deși sunteți o persoană extrem de onestă, pașnică, corectă, dreaptă, necălcătoare de legi și regulamente, cu taxele și impozitele la zi, fără datorii și fără să faceți sau fără să fi făcut vreodată vreun rău cuiva, nu veți mai putea avea acces la bunuri și servicii fără cipul implantat. Cu alte cuvinte, oricât de nevinovată și de virtuoasă veți fi, fără cipul implantat de rigoare, s-ar putea să muriți nu doar datorită lipsei asistenței medicale, ci datorită faptului că pur și simplu nu veți mai putea să achiziționați nici măcar o pâine sau un pahar cu apă. Toate astea în cazul în care veți fi bineînțeles o cetățeană ascultătoare, un fel de oaie din marea massă a oilor, care nu prea au de comentat nimic "autorităților" de guvernare. În cazul "nefericit" în care veți îndrăzni totuși să faceți imprudența de a critica în vreun fel SISTEMUL, probabil că eliminarea s-ar putea să survină într-un chip mult mai rapid și mai eficient, mai ales că datorită cipului RFID implantat și probabil conectat la o rețea globală de internet, prin intermediul unor sateliți veți fi identificată în cel mai scurt timp posibil și veți fi cât mai eficient "neutralizată" (vroiam să spun lichidată).
Reply With Quote