View Single Post
  #38  
Vechi 13.08.2013, 09:43:01
adam000 adam000 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.09.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 719
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Decebal Vezi mesajul
Nu îmi aduc aminte exact, probabil în cartea despre Liturghia ortodoxă și comuniune, dar pagina nu mi-o aduc aminte. Oricum afirmațiile "grave" pe care le-am făcut vă asigur că mi le pot susține oricând cu argumente serioase ortodoxe; cât despre cele ortodoxiste, să ne fie cu iertare.
Cand faceti asemenea afirmatii despre unul din cei mai mari teologi romani - un om de o seriozitate si o responsabilitate deosebita, care era preot, facea parte din cler, deci se supunea ierarhiei clericale cu smerenie fiind el insusi preot si nu ar fi facut niciodata o asemenea afirmatie dupa cum sustineti - veniti va rog cu referinte clare - daca nu sinteti in stare sa dati referintele exacte (titlul cartii, pagina, citatul exact), atunci nu mai aruncati asemenea vorbe fara acoperire despre un om care nu mai are posibilitatea sa va infirme afirmatiile false, nu mai induceti opinia publica in eroare facand afirmatii false (caci este fals sa zici ca parintele Staniloaie a spus ceva, cand de fapt dvs sinteti cel ce faceti afirmatiile, dintr-o memorie care va joaca feste in asa masura incat nici dvs nu va mai puteti aminti ce ati citit, daca ai citit si pe unde ati citit ceva) si nu mai incercati sa va infiltrati ideile personale in spatele autoritatii imaginii parintelui Staniloaie

Cat timp dvs nu sinteti in stare sa puneti baza nici pe memoria dvs si sa dati vreo referinta clara, retractati va rog afirmatiile pe care in mod fals le atribuiti parintelui Staniloaie.
Explicati ca sint opiniile si vorbele dvs, nu ale parintelui Staniloaie.
__________________
Ca sub stapanirea Ta totdeauna fiind paziti, Tie slava sa inaltam, Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, acum si pururea si in vecii vecilor
Amin.

Last edited by adam000; 13.08.2013 at 09:49:17.
Reply With Quote