View Single Post
  #20  
Vechi 13.10.2021, 15:35:42
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.273
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Satana, tu ai nevoie de pocainta in fata Bisericii.
Zic si eu ca si copiii: cine zice ala e, hotul striga hotii!
Sigur ca am nevoie de pocainta dar nu pe dos asa cum ma indemni tu.
Aia din circulara nu e pocainta si ascultare, nu e respectare de canoane ci e mergere spre lepadare de Credinta!

Citat:
Numai posturi impotriva Bisericii si a "necredintei Bisericii in NIP" aduc.

Ai hulit ierarhia Biserica, condamnarae NIP.

Pai daca tu esti nebun, noi ce sa zicem, ca esti sanatos? Nu am fi noi nebuni de fapt? Nu ar fi nebunia noastra sa acceptam un nebun drept sanatos?

Pai daca toata Biserica te vede drept nebun ce sa iti zicem, sanatosule?


Pai NIP este nebunia nebuniei.

Esti un sectar nebun.

Bine zicea Parintele Cleopa ca sectarii sunt nebuni si ii facea nebuni. Pentru ca nebunia voastra nu are limite, tipati ca nebunii demonizatii ca sunteti normali cand sunteti nebuni.

Nebune, du-te si te cearta cu Sinodul sa vezi ce zice un sinod. Cere o audienta la un ierarh sa vezi ce iti zice pe tema asta.
Bostanele fiu al baronului de Mieunhauzen, asa ca tine zic toti mincinosii inchizitoriali dindu-se victima.

Esti tu Judecatorul? Vezi ca ti s-a auto-ntronat antihrist pe scaunul satanei in inchipuire si te crezi important-exportant si insemnat.

Esti in cadere libera si nu-ti dai seama.

Tu sari in iad cu bostanul inainte si arunci vina pe mine invocand ca ortodoxia e victima mea sau a celor osanditi de papalâcul cel mare prin neo-inchizitia prinsa la butoniera pe care o face prin ortodocsi.

N-ai decat sa sari si sa-ti spargi toti dintii dar sa stii ca porti centura cu nitroglicerina si nicidecum centura de castitate sau brau de aur si esti doar un martoloz martafoi cu apucaturi talibanice asa cum te-a vazut filozoful, el a zis nu eu!!!.. si mi se pare corect.

Nu-ti mai trage gpalme lovind in Dumnezeu si etichetandu-i mai micii cu tot felul de minciuni si blesteme ca o sa o patesti rau de tot, mai bine ti-ai lega o piatra de gat si te-ai arunca in mare si ai invata sa innoti ca sa ti se indrepte spatele caci ai in loc de coloana vertebrala o carpa. Stiu ca ramele n-au nevoie de coloana vertebrala dar totusi ai putea sa incerci sa revi la stadiul de om. Nu poti ca nu te lasa ipocrismul. Aia osandesti ce esti, decat un trufas ipocrit care are demon-streSSat, neghina pe post de grija a lumii si crede ca a demonstrat el cine sunt provocandu-ma si ispitindu-ma la nesfarsit.

Decat un provocator las si diversionist ispititor asta te doved-esti slujind la lepadarea de Credinta.

Eu iti multumesc pentru discutie si mai ales iti multumesc pentru comoara din Ceruri, caci Hristos da rasplata mare celor ce cred si isi iubesc pana si vrajmasii si rabda tot cuvantul rau si toata minciuna spusa noua, mintind pentru Mine.

Deci iata ma si bucur si te rog sa nu te lasi si sa ma osandesti mereu mintind la infinit dandu-te victima sau mare luptator pentru apararea ortodoxiei, saraca ortodoxie care iata e victima ”hulelor” mele, un oarecare credincios ortodox practicant ce crede si in adevarul Adevarat, in Iisus Hristos-Cuvantul ce se sufla prin Cele 7 Tr.Apocaliptice pentru pregatirea poporului credincios si a omenirii in asteptarea revenirii Domnului intru Judecata.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 13.10.2021 at 17:38:31.
Reply With Quote