View Single Post
  #4  
Vechi 22.02.2022, 22:41:02
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit Fabric medicamente pentru toată România, fac cadou. De ce nu mă lasă?

O stire amarata: Despre cineva cu care il comparau ziaristii aia din New York. Omul respectiv , nu-i dau numele ca este neimportant, a facut o comanda de un Yacht atat de mare, incat ca sa poata iesi din santierele unde este construit , trebuie sa darame cred (sau oricum sa dezmembreze si apoi sa-l ansambleze) un pod la iesirea din santierele navale locale. Omului i sa parut un lucru grozav , mie mi se pare un lucru jalnic. Sfintii parinti zic ca astea nu mai sunt vremuri de distractii sunt vremurile cand trebuie sa ne pocaim din inima. Intrebare : De ce erau usile in Bisericile ortodoxe atat de mici? Cotropitorii(turcii) cand veneau trebuiau sa se dea jos ,nu puteau intra pe cal in Biserica. Asa si cu omul asta INTEPENIT in mandrie, as putea sa-i spun era destul de inalt acel pod. Acesti libertarieni sunt niste calamitati umane. Daca ca bogatie lumeasca acest om este mare, insa putina vreme, dar ca bogatie in fata lui Dumnezeu este un nimuruc. Si poate ar putea sa reflecteze asupra faptului cum a reusit sa isi dubleze averea in 6 luni???...Ahhh nu are un punct de referinta strain de constiinta sa???...il ajutam noi ortodocsi sa mearga sa se spovedeasca la un preot ortodox. Calea este simpla dar e greu de urmat,un paradox mare!
Usa este mica ca sa ne smerim.

Sa revenim la oameni importanti. Domnul Becali nu se gandeste numai la binele lui Iorest , se gandeste si la binele altora. A adus masini cu medicamente, intr-un interviu si domnul Sorin Rosca Stanescu ii multumeste ca la ajutat cu medicamente cand unii din familie nevaccinati au trecut cu bine prin boala. Mai mult un camion adus cu medicamente a fost retinut( al doilea) la vama si nu a fost lasat sa treca. Vrea sa fabrice pe cheltuiala lui medicamente ptr tratarea Covid dar nu este lasat.
https://www.youtube.com/watch?v=Ftwsjb_XLDU
Gigi Becali: ”Fabric medicamente pentru toată România, fac cadou. De ce nu mă lasă?”
Ma impresioneaza grozav cand il aud si imi place grozav marturisirea ce o face. Eu cred ca Steaua va lua campionatul ca ai lui, cred toti, sunt nevaccinati, si in mod normal o sa-i bata pe restul DE NU SE VAD. Cred ca in Liga campionilor n-o sa-l lase ca le va fi frica ca vor lua bataie echipe mari(Stiti lupta lui David cu Goliat), si o sa bage la inaintare povesti ca echipa e neintepata. Simplu Un OM CU CARACTER, acum are o recunostiinta mare ptr tot ceea ce i-a dat Dumnezeu, si vrea sa faca bine asa cum poate.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote