View Single Post
  #24  
Vechi 23.11.2007, 23:48:55
cod_gabriel cod_gabriel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.04.2007
Mesaje: 346
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bmd
Si eu iti spun din experienta mea cu bolnavii (si sint mii)ca toti ajung (care supravietuiesc)dupa incercatul remediilor mai fine (ceaiuri)sau mai grosolane (taieturi sub limba)tot la medicina!!!!
Si iti mai spun ca in tarile civilizate oamenii sint protejati de escroci. Nici un vraci nu are dreptul sa vindece boli infectioase. Dar pina sa ajunga Romania acolo mai este!
Si dracoveniile de medicini alternative mai au un cusur. Cunosc inselati din acestia care dupa ani de incercari nereusite de vindecare cu tratamente naturiste, au ajuns la concluzia ca trebuie incercata medicina. Dupa vindecare nu medicina a fost cauza ci tratamentul naturist premergator.??? Cum altcumva decit inselare poti numi asa ceva?
Societatea actuala are ca baza banul. Cum puteti crede ca o casa de asigurari care doreste sa faca cistig ca oricare alta firma este dispusa sa plateasca 40 000 de euro pe un tratament cu interferon in loc de 10 Ron pentru un tratament naturist avind acelasi efect? Nu credeti ca li se pare pacat si de cei 10 Euro?
Vrei despre Gelul de Aloe. Spre rusinea mea l-am folosit si eu. Da recunosc prostia nu m-a ocolit nici pe mine. Si eu am avut bani pt el. Rezultatul a fost o crestere a viremiei proportionala cu venitul celui care mi-a vindut scirbosenia de gel.
Dar si prostia are un remediu. Smerenia. Recunosti ca ai fost prostit pui mina pe carte si te mai luminezi putin! Si daca nu o faci atunci meriti sa-si bata un smecher joc de tine!
Si chiar m-ai enervat pentru ca am un dinte impotriva doctorilor.
Domnule, un macelar din aceasta breasla mi-a omorat un unchi.
Domnule, vorbesti de medicina cand mergem cu totii la doctor si stim cat de multi, din pacate, sunt simpli functionari care nu stiu sa scrie decat trimiteri?
Stii dumneata de cate ori m-am tratat aiurea cu antibiotice date de niste imbecili iresponsabili in halate albe, fara analize, fara antibiograme, fara nimic? Crezi ca degeaba am facut ulcerul ala?
Mai au si pretentia sa nu dea farmacistii antibiotice decat prescrise de doctori.
Adica trebuie musai sa treci pe la doctor ca sa-ti dea un antibiotic la plesneala, poate s-o nimeri sa fie ce trebuie.
Un ceai sau gel de aloe, doamne fereste, sa nu creasca viremia!
Dar antibiotice cu pumnul se poate!
Reply With Quote