View Single Post
  #1  
Vechi 09.07.2014, 17:49:51
Claudiu2196 Claudiu2196 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.07.2014
Mesaje: 5
Implicit Cum recastig dragoste unei fete ?

Buna ziua ! (sper ca am postat bine aici pentru ca numa ce mi-am facut contul si sunt nou)

Am nevoie de cineva care chiar ma poate ajuta... Pana acuma 3 saptamani am avut o relatie de un an si 7 luni cu o fata mai mica decat mine cu 11 luni ... Totul era foarte frumos , eram cei mai buni prieteni (asta din inainte sa fim imreuna) , eram ca fratii , inseparabili ! Eu eram si sunt indragostit de ea din prima zi cand am stat de vorba cu ea pe o banca ... Am suferit pentru ea tot timpul , dupa ce am inceput sa ne cunoastem si am vazut ca e o fata cuminte , sincera , foarte credincioasa , am inceput sa-i zic ca o iubesc si ca vreau sa fim impreuna dar si ea ma placea dar nu a recunoscut atuncia . Usor usor am devenit cei mai buni prieteni , ne spuneam tot ! toate secretele noastre de care ne este rusine sa le dezvaluim altora. Increderea era la maxim , ne stiam si parolele de la mess/fb . Nu aveam nimic de ascuns . Incepeam sa ma indragostesc de ea tot mai tare ... O data cu ea m-am schimbat foarte tare , ii pasa asa tare de mine incat ma trimitea la scoala , ba chiar ma trezea dimineata sa merg , eu nu fiind asa apropiat cu scoala atuncia . Ma punea sa promit ca nu mai chiulesc si ca o sa invat si multe altele ... I-am promis tot ce mi-a cerut , ba chiar am inceput sa merg la scoala si sa nu mai chiulesc sa-mi ridic notele , sa nu mai incerc sa fumez iara ... pentru ca aveam colegi care ma prosteau cu fumatul , sa incerc si eu ... Iara de cand o cunosc pe ea nu mai vorbesc urat de rog , ba chiar merg si la biserica si ma rog in fiecare zi , ma inchin . Eu ii spuneam totul si ea mie ... daca faceam o prostie si stiam ca se supara tot ii spuneam si o sa-i zic in continuare pentru ca nu pot sa am secrete fata de ea. Intr-o zi unu care ii placea de ea si era disperat + ca era mai mic de cat ea cu un an ... a pus o fata sa vorbeasca cu mine si sa-si bata joc de mine si prietena mea si iara alta fata si-a facut id-ul fasl sa o minta pe prietena mea ca eu am o relatie cu o fata care nici nu exista . Ea sa suparat foarte tare , ba chiar a plans si eram foarte nervos . Am spart mai multe conturi de Yahoo / Fb sa vad cine face asta si am aflat pana la urma ... Era o fosta amica si o prietena si colega a iubitei mele si iara copilul ala razbunator . Ea sa suparat atuncia cand a vazut ca am spart conturile dar dupa ce i-am aratat conversatile ca nu e nimic in povestile astea si ca cineva incearca sa ne desparta m-am crezut + ca i-am aratat ca acel copil o vorbea foarte urat pe la spate. Ea sa suparat , nu a mai vb cu ei ... dupa o verisoara de a ei i-a zis ca intre mine si colega ei era ceva ... dar nu era absolut nimic . Si atuncia iubita mea (fiind atuncia doar cei mai buni prieteni ) nu a mai vorbit cu mine 2 saptamani jumate din cauza ca era suparata si stia ca o iubesc si era geloasa , eu tot o sunam , ii dadeam sms dar nimic . Dupa imi da sms si imi spune ca nu a vorbim cu mine ca a aflat ceva si dupa aflat ca nu e chiar asa dar fara sa-mi spuna de ce nu a vorbit , ne-am impacat si iara am vb dupa . A trecut putin timp si era Craciun (2012) si mi-a recunoscut ca ma iubeste si a doua zi nu a mai recunoscut de rusine . De revelio (2012-2013) . Mi-a trimis un mesaj foarte dragut ca ma iubeste... Asa am fost impreuna , au venit momente cand se supara pe mine ca faceam greseli dar ne impacam . Ea suferea foarte mult ca cei din jur o descujau din multe puncte de vedere , ea fiind si foarte foarte sensibila . Dar intotdeauna am fost alaturi de ea . Cand ea era suparata eram si eu , cand a plans ca i-a murit cineva din familie atata am suferit si eu pentru ea ... off deci nu suportam sa o vad trista , mi se rupea inima ! ... Ne iubeam foarte mult a trecut ceva timp tot imrepuna era ne iubeam , ne certam ne impacam , si eu eram gelos ... dar mai mult imi placea sa fac cateodata pe suparatul ca atuncia incepea sa vorbeasca foarte frumos ... dar de multe ori cand eu ma suparam aiurea se supara si ea . Deci intr-o zi mi-a zis ca cum pot sa o suport asa mult , a vorbit urat despre ea , ca e o scorpie si suparacioasa pe mine ... si i-am zis ca o iubesc sincer , nu pot fii suparat pe ea ... Eu nu o vreau pt ca e frumoasa sau mai stiu eu ce , eu o vreau si o iubesc pentru ceea ce se afla in interiorul ei ! Are un suflet de inger si o inima de aur ... De-a lungul timpului fara ea , sincer ... cred ca eram un repetent , fumator , mai vorbeam urat si multe alte chesti rele :) . Intotdeauna sufeream si plangeam pentru ea daca patea ceva , daca o durea ceva . Intotdeauna , asa mult o iubeam ca o data am plans in fata ei numa sa ma ierte ca de mult am vorbit urat cu nustiu cine , Ma uitam in ochii ei si plangeam ca un copil . Tot ce e mai important pentru mine era si este sa o fac sa rada ... daca ea zambea , eram in culmea fericiri . Zambetul ei era zambetul meu :) A mai trecut timpul ne cunosteam tot mai bine , si tot se enerva ca tot ii pun intrebari si o sun ca disperatul ... Erau momente cand era la scoala si tot o suna-m ca disperatul sau la fel ii dadeam mesaje multe si ea cum nu putea vorbii ca avea ore sau avea treaba pe acasa se supara pe mine . E adevarat o suparam foarte mult dar invatam din greseli tot mai mult ... Si cam in ultima luna sa fim impreuna a venit si ziua mea si mi-a facut un cadoul super frumos ! Si acuma daca ma uit la el imi vine sa plang + un video cu ea si mine si cu un text de dragoste ... intotdeauna era asa iubitoare ... Dar in ultima luna eu ma suparam pentru ca ma credeam batran si vorbeam aiurea ca-s vestejit si ca e naspa sa faci 18 ani ... si ea tot ma incuraja si eu cum vorbeam aiurea tot se supara ... luna aea a fost cea mai naspa ... Ei bine dupa ziua mea ... a descoperit ceva , nustiu ce ca am vorbit foarte urat cu nustiu cine ... dar eu nu am mai vorbit urat de foarte mult timp , si cum a vazut chestia aea sa suparat ... Nu a mai vb cu mn deloc 5 zile ... ba chiar mi-a trimis mesaj ca nu ma mai iubeste ca vreau sa nu mai auda de mine ca nici prieteni nici nimic sa nu mai fiu ... Isi zicea ca cauta alt prieten care vorbeste frumos si etc. Dar nah mai zicea asa cand se supara dar nu-si dorea asta ... Dar cu mult efort am facuto sa vorbeasca cu mine , peste cateva zile imi spune ca vom fii mereu cei mai buni prieteni si vom fii ca frati si ne vom spune tot indiferent de situatie si nimic si nimeni nu o sa desparta legatura asta . Ei bine nu mi-a mai spus ca ma iubeste dar se comporta aproape ca inainte .... De ceva zile tot o suna-m sa vorbeasca cu mine tot ii dadeam sms ... si ea cum nu putea sau avea treaba imi zicea ca o sufoc ... si multe altele . Azi i-am dat sms-uri dragute cum ca nu renunt la ea si ca-i vreau binele ... si incepe sa nu-mi mai raspunda :-s dupa tot o sun ... si imi da sms dintr-o data ca daca o mai sun isi schimba numarul :| Si zice ca eu sunt disperat ca o enervez si imi zice ca nici cei mai buni prieteni nu mai suntem nici nimic ... si ca doar tine upic la mine ca nah ce a fost intre noi . Dar ea nu sa gandit si nu sa gandit niciodata ca daca are treaba sa-mi dea un sms sa-mi spui "scuze nu pot vorbim acuma" dar ea imi da dupa ce tot o sun , tot imi inchide tot ii dau sms ... imi da sms-uri asa "nu mai suna!!!" ... Dupa ce ca eu vorbesc frumos cu ea si imi spun sentimentele si ii vreau doar binele ... ba chiar ma rog in fiecare zi pentru noi ... In fiecare zi plang din cauza ei ... am intrat si in depresie si am si slabit 4 kg ... dupa toate astea ca vb frumos si etc . Nu imi da un amarat de sms cum ca nu poate vorbii , si imi da cand se enerveaza ... Daca mi-ar fii dat de la inceput asteptam ... dar ma rog . Asa facea de fiecare data , ea era mai rasfatata , o iubeam mult si ea la fel dar totul faceam pt ea ! TOTUL ! Plang in fiecare zi pentru ea ... of nu stiu ce sa mai fac , ma rog in continu ... sa enervat iara si tot spune ca nu mai avem ce vorbii ca nustiu ce ... Va rog spuneti-mi ce trebuie sa fac , fac orice pt ea ... Ea e foarte sensibila si crede pe oricine care vorbeste frumos , nu vreau sa-si bata joc nimeni de ea sau ceva , daca ii zice cnv ceva crede-ma orice prostie ... fie despre mine fie despre ea . Daca vorbeste cnv dragut cu ea , gata il iarta si-l face prieten/prietena ... si crede orice tampeni uneori daca ii zice un asa zic "prieten"... Ce ar trebuii sa fac sa ma impac cu ea ? Niste rugaciuni ceva va rog ... orice un sfat ... orice crede-ti ca ma poate ajuta ... Sfaturi , rugaciuni orice ... ca eu fac orice pentru ea si v-oi lupta pentru ea ... si niciodata nu am sa renunt la ea si nu vreau asta ! Va rog un sfat ceva ... orice crede-ti ca ma poate ajuta va rog mult sa ce ar trebuii sa fac

Multumesc :) (sper ca nu a fost prea lung textul )

Last edited by Claudiu2196; 09.07.2014 at 17:55:31.
Reply With Quote