View Single Post
  #100  
Vechi 11.05.2015, 10:17:40
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Da, multumesc dl. "biolog" ca ati reusit sa-mi demonstrati punctul de vedere.

Cu cateva link -uri din care nici macar unul spre un site cu studii stiintifice sau macar un amarat articol de Wikipedia, doar site -uri "spiritualiste" new age style care au un obicei tipic de a deforma ca si dl. oaie, tot ce este informatie stiintifica, tragand spuza pe turta lor.

Dupa cum am spus si cu alte ocazii, stiinta nu este ca sa fie abuzata, nici de domnii atei dar nici de pseudo-spiritualisti, fie chiar si "ai nostri".

In ceea ce ii priveste pe "ai nostri" continui sa imi mentin afirmatia ca in spatele acestor abuzuri si mai ales a minciunilor si ferocitatii cu care sunt aparate pe fondul a ZERO argumente se ascund probleme mult mai grave.

Si da, "argumente" de genul "demonstratia/dovada e secreta dar daca eu o stiu, asa e" sau "binenteles ca asa e, nu e demonstrabil dar e evident si logic" nu sunt argumente ci tentativa de prosteala din cele mai jenante.

Si inca o data, te rog citeste inainte sa te pronunti, pentru ca pe lista enormitatilor scrise de dl oaie nu se afla doar moleculele in cruce daca ai fi citit tot si ai avea cat de cat o formare ca om de stiinta, cu siguranta te-ar fi busit si pe tine indignarea.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 11.05.2015 at 10:29:38.