View Single Post
  #106  
Vechi 11.05.2015, 22:36:15
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de oaie_cugetatoare Vezi mesajul
Singurele enormitati sunt cele scrise de tine.Habarnist si tupeist.Cum este mai rau.
Mai Aline, di(scursurille) astea tin pt aia prosti care te crediteaza sau proaste.Mi-e indiferent.
Eu l-am creditat pe Alin;asa si ?Eu sunt proasta? Ok,cum spui tu.
Multumesc pt eticheta.
Ieri aveai alte idei despre mine,scriai ca "fii intunericului se aseamana si se aduna". Mai omule,pacatoasa sunt si eu si stiu bine asta,dar sa ma numesti "fiica a intunericului "este putin cam indraznet ,nu crezi?

Credeam ca esti crestin de formatie,ca doar imi facusesi impresie buna in alte discutii dar vad ca esti crestin doar de teorie ca majaritatea celor de pe aici,care pierd busola cand vine ora practicii de iubire si intelegere cu aproapele.Sa nu mai vorbesc de dialog sau purtarea unei controverse.
Bine ca stiu acum ce iti poate pielea.


Mai chiar asa jos ne situam spiritual? Incat nici nu stim sa purtam un dialog in contradictoriu de bun simt?
Sa nu mai zic ca nici nu ar trebui sa existe un dialog in contradictoriu caci cel mai intelept ar cauta pacea,ar ceda,ar pleca.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.

Last edited by Yasmina; 11.05.2015 at 22:39:30.