View Single Post
  #53  
Vechi 22.06.2014, 16:23:58
ANKITA ANKITA is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.06.2014
Mesaje: 1
Implicit copii cu un sot alcoolic

Daca doresti CU ADEVARAT un raspuns REAL SI CONCRET LA INTREBARILE SI TEMERILE CARE TE MACINA, lasa teoriile si sfaturile care iti sunt date cu foarte buna intentie, sunt sigura de asta, ...lasa'mi un mesaj privat la profil si voi vorbi cu tine in privat. De tine depinde daca vrei sa iti deschizi ochii cu adevarat si sa alegi tu singura ce vrei sa faci cu viata ta sau sa te IMBETI CU APA RECE. Stiu prin ce treci, stiu ce simti ..stiu ce te macina....stiu si ce intrebari o sa imi pui ...si din pacate stiu si ce raspunsuri speri sa primesti, crede'ma!
Nu-s ghicitoare, vrajitoare, clarvazatoare etc ....sunt o femeie de 42 de ani care a trait de cand se stie intre parinti alcoolici, vecini, rude, prieteni ....alcoolici, ...am avut iubit alcoolic, prietene cu soti , iubiti alcoolici. Am aplicat tot ce am auzit si mi s'a spus din toate punctele de vedere ( religios, psihologic, medical). Exista mai multe tipuri de alcoolici, cu tipul cu care ai tu de a face am avut o experienta de 10 ani. Stiu prea bine ce simti, ce traiesti si ce speri si iti doresti. Sper din suflet, sa nu fie prea tarziu ...pentru TINE. Asta nu iti pot spune decat dupa ce vorbesc cu tine, ca sa imi dau seama in ce stadiu esti...adica la ce grad de dependenta.

ps. iti raspund la intrebarea pusa: copii cu un sot alcoolic? faptul ca tu refuzi sa ii faci copii si el isi doreste nu va rezolva nimic, in favoarea ta ma refer. Cu prima ocazie( prima femeie care se va lasa manipulata de el) te va parasi incercand sa o lase gravida pe aceea. Un alcoolic este un psiholog si oportunist si manipulator excelent si din pacate stie sa se foloseasca de aceste aptitudini PERFECT ca la carte ca sa obtina ce vrea. Ai vazut tu vreodata un alcoolic care sa stea langa alt gen de sotie, iubita, prietena... decat genul: iubitoare, cumsecade, corecta, fidela, iertatoare, ....si in timp...MARTIRA????....Te'ai intrebat vreodata : DE CE? .... o sa intru zilele astea pe aici....tu decizi daca vrei sa vorbesc cu tine. Te salut, cu drag. D'zeu sa iti dea gandul cel bun.
Reply With Quote