View Single Post
  #50  
Vechi 15.03.2012, 00:24:34
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Ma doare sufletul si nu ma pot opri din plans caci am calcat pe un melc din greseala...
Unii isi pot reface carapacea,daca nu sunt storciti tare dar in cazul asta nu arata ca s-ar mai reface(una este sa fie crapata si alta este sa fie numai fragmente).
Asa ca m-am hotarat sa-l eutanasiez,sa nu mai sufere alte ore;am asezat un ghiveci pe el si am plecat la serviciu...

Cand m-am intors,am ridicat ghiveciul iar melcul se mai misca,apoi ochii i-au iesit afara si ma privea sa vada si el sarmanul cine oare ii provoaca atata rau si durere...

Daca ar fi murit atunci cand am calcat pe el,nu m-ar mai fi durut atat de tare,dar faptul ca s-a chinuit atatea ore si apoi iar a trebuit sa-l storcesc iar cu un ghiveci,este f traumatizant!Nu-mi pot reveni,sa provoci chinuri unei fiinte nevinovate si fara aparare este marcant!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote