View Single Post
  #9  
Vechi 23.08.2008, 15:56:22
danyel danyel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2006
Locație: Cluj Napoca, Ardeal ,Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.306
Implicit


De ce tot timpul noi ortodocsii trebuie sa sarim in sus la orice nii se pare a provocare, de ce avem un aer de superioritate si nu discutam omeneste ci imediat aruncam etichete "sectari" "rataciti" etc

Sunt tanar (21 ani) deci inca pe calea intrebarilor nu am pretentia ca le stiu pe toate tocmai de asta intreb, intrebarea a fost cat se poate de legitima si nu am atacat nici vrednicia Maicii Domnului si nici n-am negat ajutorul ei in viata multor credinciosi, ceea ce nu mi se pare corect, sau cel putin asa deduc eu din invatatura Bisericii; este structura multor rugaciuni catre Maica Domnului, poate dintr-o prea mare evlavie s-a ajuns aici, dar eu cred ca ceva nu e in regula in aceste rugaciuni, cred ca cererile nu sunt chiar bine formulate, atata timp cat Bis Ortodoxa marturiseste ca crde in Unul Dumnezeu inchinat in Traime, nu poate cere prin rugaciuni lucruri pe care doar Dumnezeu ca Stapan si creator al universului le poate face, Nascatoarei sau Sfintilor, asta este deja idolatrie, deja intervin alti dumnezei pe langa Dumnezeu, ce pot intelege altceva?
Reply With Quote