View Single Post
  #63  
Vechi 09.09.2012, 13:28:01
antoradoi's Avatar
antoradoi antoradoi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 146
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
1. Ba se deosebeste.
2. Nu are legatura cu subiectul.
3. Robert cere ajutor de la noi! Nu discutii aiureai!. Daca nu sunt in stare sa-l ajut, atunci mai bine stau deoparte, nu ii mai dau un bobarnac!
Adriana Cluj, MIHAI G a exprimat foarte clar ceea ce a avut de spus,in legatura cu homosexualitatea.Dar,nu stiu cum se face ca tu nu ai inteles.Oricum mesajul se adresa celui care pusese intrebarea,si nadajduiesc ca ,acela ,robert parca,,l-a primit exact asa cum a fost exprimat,de catre Mihai G.
Nu te mai grabi!Si cu luare-aminte,la ceea ce citesti.Citeste intotdeauna pina la capat."Mesajul" se afla ,mai intotdeauna la..SFIRSIT.
Noi ,nu-l putem ajuta pe Robert.Nu stim noi durerea lui.Pt ca nu noi TRAIM ceea ce el traieste.Noi doar ii putem arata dragostea noastra.Si sa-l punem ,inaintea lui Dumnezeu,prin rugaciunile noastre,pentru restaurarea lui,pentru ca Bunul Dumnezeu,sa-l ajute sa invinga acest BALAUR ,cu multe capete,care este :HOMOSEXUALITATEA.
Eu,am avut angajat vreo 3 ani,un homosexual.Am luptat din rasputeri ca sa-l conving sa se recunoasca si sa recunoasca acest fapt,si am facut eforturi considerabile -care m-au costat ENORM!,am platit SCUMP!SCUMP! MUlT prea SCUMP!!!,faptul ca l-am angajat- ca sa-l conving sa RENUNTE.As! Mi-am pus in cap pe INSUSI SATAN,cu tota suita sa...Homosexualitatea este lupta CORP la CORP ,cu Satan ,care nu vrea sa-i lase din gheare,ci-i impatimeste si-i asupreste,si le deschide noi si noi 'orizonturi'.
Si-acum am sa spun ,cu orice risc,ca ,din nefericire,pt sarmanul baiat -angajatul meu- era stud la Teologie(sa se inteleaga clar,nu denigrez pe nimeni si NIMIC!Homosexuali sint astazi in tote domeniile de activit...)Acum e in anul 3...Nadajduiesc,ca Bunul Dumnezeu sa lucreze si pina la terminarea Studiilor,sa devina un om dupa planul lui Dumnezeu!.Numai ca ,acum e o problema.El nu vrea sa se lase de pacat..ii place,si "orizonturile" ce i se deschid,prin Bar-urile de prin locatia X, si alte locatii,bine garnisite cu OFERTE,ii seduc.Aude muzica bine-placuta urechilor lui...
ceea ce ,nadajduiesc,sa nu fie ,si in cazul lui Robert,al nostru..Dumnezeu nu obliga pe nimeni,insa ,nu sta nepasatoratunci cind;IL RUGAM!Cind ne straduim sa fim ai LUI!
Voi scrie pe blogul meu,chiar din acest site,cite ceva despre cazul homosexualului cunoscut de catre mine,si te voi invita sa lecturezi..
Sa ai LUMINA-n suflet!

Last edited by antoradoi; 09.09.2012 at 13:31:15.
Reply With Quote