View Single Post
  #147  
Vechi 08.05.2009, 14:44:58
Lavrentiu's Avatar
Lavrentiu Lavrentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.09.2005
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 790
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bmd Vezi mesajul
eea te indreptatesti! Cine chiar este sfint nu face grupuri de rugaciune pe forumuri. Se aseaza zi de zi in genunchi pentru IPS, posteste samd fara sa spuna nimanui! In momentul in care tu spui "asi fi dorit sa vad..." dai sa se subintelaga ca tu asa faci, ca esti altfel ca noi prostimea. Eu sint convins ca nu esti, ca daca ai fi fost faceai ce am spus mai sus.
La noi in biserica s-au pus niste pernite pentru ingenunchiat. Un "sfint" s-a revoltat ca ar trebuii sa facem si noi penitenta putin, sa stam pe ciment ,macar. Adevarat dar cind a spus-o n-a spus-o decit sa se afirme! (intre timp ca sa nu ne sminteasca sta si el pe pernita)
BMD, prin mesajul de mai sus vrei sa te indreptatesti pe tine. Sa fii cel care zice despre celalalt ca e fatarnic. In momentul in care tu spui "te indreptatesti!" dai sa se inteleaga ca tu nu te indreptatesti.

Mie mi se pare ca esti o persoana foarte nervoasa si pe alocuri violenta. Dea Domnul sa fim toti ca tine, dar in condamnarea pacatului si a nedreptatii.

Se vantura multe cuvinte prin forumurile astea, dar putina iubire (aici vorbesc mai mult despre mine, nu e cazul sa sariti sa va plangeti ca v-am facut neiubitori). Eu sunt primul dintre talhari.

Iertati.

PS. Am scris acest mesaj ca sa ma indreptez din vorbe.