View Single Post
  #42  
Vechi 30.07.2015, 12:21:20
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Igor_Paslusnik Vezi mesajul
Alin B., Biserica cinstește un "fericit", nu un sfânt, și asta nu întâmplător.
Dar nu un eretic. Si dupa tine este eretic. Ceea ce inseamna ca esti pe langa Biserica.

E atat de greu pentru tine sa procesezi informatia asta simpla?

Atunci nu stiu de ce te mai arunci la altele complicate.

Citat:
Ești deosebit de mândru și de arogant, dar Dumnezeu, te va smeri minunat, în curând, iar până atunci Dumnezeu pe cei prea plini de ei înșiși, îi lasă în nebuniile minții lor, spune Scriptura, astfel și eu, cinstesc cuvintele Domnului și la fel fac și eu, așa-i porunca.
Si asta o spune unul dosebit de smerit, nu-i asa?
Care stie planurile lui Dumnezeu cu fiecare.
Mai ales cu cei care se pun in calea Alesilor Sai.

Eu spun ca ai nevoie de ajutor. Mult ajutor, si cred ca nimeni din jur nu prea poate sa ti-l ofere.

Citat:
Îmi cer iertare dacă te-am supărat atât de tare, încât să consideri un creștin ca fiind fanatic și să nu merite să vizionezi un filmuleț, tocmai fiindcă e postat de mine... Te compătimesc, mi-e milă de tine, te-aș ajuta sincer, dar n-am cum, fiindcă nu accepți ajutorul, prin urmare, te rog mult să mă ierți..
Altii te-au clasificat ca si fanatic, dupa parerea me, nu esti fanatic, ai alte probleme care intr-o anumita masura te absolva intr-o anumita masura si de responsabilite.

Tu nu te poti ajuta pe tine, cum crezi ca ai putea ajuta pe altii?

Crestinul are momentan alte probleme, nu cele care te framanta compulsiv-obsesiv pe tine.

Si tu ai alte probleme, dar iti pierzi timpul cu nimicuri care sa-ti sporeasca parerea de sine.

Valabil si pentru mine probabil, din moment ce vorbvesc cu tine

Citat:
În rest, pe acest topic, eu o să te ignor, asta ca să nu-ți fac raport la administrația site-ului. Sincer, nu am ce să fac altceva pentru tine, nu am ce să-ți dăruiesc altceva. Iartă-mă, că văd că mult te-am tulburat. Dar nici curățirea nu se ia fără tulburare și greutăți.
Ba chiar te rog sa faci.
Daca tu crezi ca un pai aruncat intr-un ocean poate sa-l tulbure, n-ai decat, flateaza-te cu ideea asta
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 30.07.2015 at 12:29:51.