View Single Post
  #4  
Vechi 06.12.2011, 10:24:16
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Implicit Mos Nicolae.........cel bun si drag

Am citit cu emotie ce ai scris despre copilasii tai cei scumpi si mi-au dat lacrimile de bucurie ptr.ei si ptr.voi parintii lor...sa va traiasca copilasii si sa va bucurati de ei ,de implinirile si realizarile pe care le vor avea de-a lungul vietii lor......am si eu o "intimplare" frumoasa sa-i spunem....am fost duminica asta la o manastire din apropierea orasului nostru...e vorba de manastirea Giurgeni(un loc drag sufletului meu)...acolo este un sat de oameni foarte necajiti ,iar sora mea a luat un cos cu fructe si dulciuri sa faca o mica panacida(asa se zice la noi) ptr,cei morti....iar eu imi luasem in poseta o banana ,sa o pot manca dupa slujba(asa mi-am zis eu,de fapt atat aveam in casa atunci).Am stat la slujba,cind se apropia de sfarsit a aparut linga mine o fetita tare dragalasa ,care se uita insistent la mine....deja imi era draga...m-am aplecat sa o intreb cum o cheama....a zis =Daniela-Elena=....am scos un banut si i=am dat sa-si ia biscuiti.....a multumit(cu bogdaproste),dar a continuat sa ma priveasca ......ma intrebam oare ce mai doreste copilasul de la mine....si deodata mi=-am amintit(eram linga icoana facatoare de minuni a Maicutie Sfinte)....ca eu am in poseta o banana...i-am dat-o imediat fetitei.Asa o bucurie de mare ,nu am mai vazut in ochii unui copilas .......mi-au dat lacrimile si i-am multumit Maicutei ptr.aceasta minunata intimplare........Doamne Ajuta!!!!!!!!!!
Reply With Quote