View Single Post
  #24  
Vechi 20.09.2010, 20:29:49
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Pe pustii care posteaza ii inteleg ca nu au alte preocupari decit hobiurile lor, jocuri sms si alte bizdiganii dar pe adulti nu-i inteleg cum de au timp dupa servici sa stea si sa faca ce ati enumerat mai sus

La televizor, de vorba cu sotul, copii, la computer.
Voi nu faceti lectii cu ei?
Nu spalati rufe, vasele, nu faceti curat la bucatarie dupa mese?
Nu calcati? Nu impingeti de carucioare la plimbari, nu schimbati pampersii?
sau doar va rugati si ca prin minune se fac toate astea?
...sau poate ca aveti servitori si voi doar stati si va ginditi cu ce sa va mai ocupati timpul care se pare ca-l aveti din plin?
..insa este adevarat ca exista deasemenea si varianta sa bateti cimpii.
Andrei eu nu sunt casatorita, stau singura intr-o garsoniera lejer mobilata doar cu strictul necesar si n-am catel...n-am purcel...am un job care se termina la ora 5 si apoi am tot timpul liber...cat crezi ca as putea gati pt mine?...daca sunt numai eu cine crezi ca imi face dezordine sau mizerie pe undeva...cat dureaza sa imi spal un vas sau sa bag niste rufe in masina de spalat si apoi in cea de uscat si sa le pun la loc?

Deci in concluzie eu dictez, eu execut iar seara deja sunt la dispozitia familiei mele pe net...daca ei nu sunt mai stau pe forumul asta, mai citesc stiri sau mai caut ceva interesant de citit....pentru mine personal si viata mea am destul timp dupa ce ies de pe net si pana ma culc...deci?
Daca mai ai intrebari sau nelamuriri in ceea ce ma priveste, te rog sa ma intrebi.
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote