View Single Post
  #28  
Vechi 26.08.2011, 14:30:58
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mia Mia Vezi mesajul
Discutam zilele trecute cu cativa cunoscuti despre fetele zilelor noastre si am realizat ca eu sunt putin in urma cu "evolutia fetelor" ; cativa dintre partenerii de dialog mi-au adus o gramada de argumente ca fetele cuminti nu mai sunt la moda; fata zilelor noastre trebuie sa arate bine in primul rand, sa conduca o masina, sa iasa la bere/pe stadion si sa stie sa invarta mintea baietilor, nu mai conteaza partea spirituala in secolul acesta- chiar asa o fi? fetele cuminti sunt plicticoase si nu mai sunt la moda? atunci cum ramane cu baietii care isi doresc sa intemeieze totusi o familie crestina in adevaratul sens al cuvantului? sau nu mai exista baieti care vor fete cuminti...refuz sa cred asta; voi,cei mai cu experienta de viata ce credeti?
Opinia catorva cunoscuti nu poate insemna ca e si a majoriotatii, cel putin partea cu iesitul musai la bere/pe stadion...imi suna aiurea, si sunt convinsa ca exista o multime de baieti penbtru care stadionul nu e ceva esential.

In rest, mi se par chiar lucruri normale...si practic nu vad de ce ar lipsi neaparat partea spirituala in cazul unei fete care arata bine, iese la terase/restaurant cu prietenul/prietenii( si serveste apa plata/minerala, suc, bere, vin...etc), conduce o masina, si stie cum sa ii ia pe baieti ( mai cu seama daca sunt mai multi in peisaj)....
Reply With Quote