Subiect: accident
View Single Post
  #24  
Vechi 17.10.2011, 22:50:03
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit

Citat:
În prealabil postat de OmuBun Vezi mesajul
Timpul ca aberatia de "cronica" sa se incheie a fost foarte clar perceput de toata lumea dupa accidentul de la ski. Nu stiu de ce n-au inteles initiatorii, dar mai ales el care ar fi trebuit sa inteleaga "avertismentul". Iar daca nu el, macar sotia si cei apropiati de a caror parere ar fi putut tine cont. Din pacate nu s-a intamplat asa. Huidu a fost o victima si astfel a ajuns o lectie pentru noi toti. Iata ce se intampla cu cei care cred ca se poate rade de orice, chiar si de cele sfinte. Cati dintre cei care ar trebui sa aiba revelatia "cauza-efect" percep acest eveniment ca un semnal pentru propria lui viata? Carcotasii de ocazie vor spune ori ca Dumnezeu este nedrept, ori ca n-are nici o relevanta ce s-a intamplat in strada, si jobul lui Huidu. Nenorocirea este ca Huidu nu era un rautacios de grup restrans, ci facuse din bascalia lui o moda pentru o natiune, iar Dumnezeu nu putea permite asta.



Pacat ca printre noi sunt si dintre acei care gandesc asa. Cu ce ma incalzeste pe mine daca el va fi dupa gratii? As prefera sa-l vad la biserica in fiecare duminica, undeva intr-un colt, unde sa se roage pentru iertare... Oricum eu unul nu vad alta iesire de aici. Daca, dupa toate prin cate a trecut, nu realizeaza ca Dumnezeu de fapt il iubeste si ca inca mai are timp sa-si revizuiasca viata, fiindca putea fi in fundul iadului demult, atunci e vai si-amar de el!
omule bun, se vede ca esti orientat cu fata inspre rasarit ! si nu ai inteles nimica din spiritul cronicii, sau ai inteles foarte bine !!!
cronica era clar de dreapta, si deranja interesele bolsevicilor atei, care si-au batut joc de biserica lui Cristos, in epoca de trista aminitre, iar dupa 89, manipuland masiv prin intermediul mass-mediei aservite inereselor rosii bolsevice si ateiste (vezi antenele si realitatile tv )
cronica ai deranja pe ticalosii de atei comunisti veniti de la rasarit !
Reply With Quote