View Single Post
  #92  
Vechi 05.07.2012, 23:39:51
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de florentina26luca Vezi mesajul
„Eu acum nu vă pot ajuta, dar dacă am să plec de aici să știți că v-ajut, numai să veniți la mine! Pentru cel ce varsă o lacrimă la mormântul meu, eu mă voi ruga la Dumnezeu!”
Anul acesta la sfarsitul lui aprilie mi-a ajutat Bunul Dumnezeu si Parintele Arsenie sa ajung la Prislop.Ceea ce simti acolo ....cuvintele sunt de prisos....L-am rugat pe Parintele Arsenie daca-i cu putinta sa se impace mama cu fratele meu.Dupa o cearta urata si cuvinte grele a plecat de acasa la prietena lui unde a locuit timp de trei ani de zile,timp in care mama nu a existat pentru el.O impacare era imposibila,nici nu ne mai gandeam la asa ceva... la cat de inraiti erau amandoi,devenisera doi straini...Doar Dumnezeu putea sa faca o minune si sa-i impace.Dupa o luna de zile de cand am fost la mormantul Parintelui ma suna mama pe la amiaza sa-mi spuna ca a sunat-o fratele si ca o sa vina seara sa stea de vorba pentru ca vrea sa se intoarca acasa.Am amutit....Si asa s-a intamplat ,au lasat amandoi rautatea din ei si s-au impacat.Cu siguranta ,aici a fost "mana "Parintelui Arsenie caruia n-am cuvinte sa-i multumesc pentru tot.
Dupa pelerinajul de la Prislop mi-am dat seama ca se petrece ceva in corpul meu,mi-am luat un test de sarcina si surpriza:a iesit pozitiv,avem 10 saptamani de viata:)Pentru noi acest copilas a venit ca o binecuvantare a parintelui .Parintele Arsenie Boca este "Sfantul meu de suflet",m-a ajutat de atatea ori de cand i-am facut loc in inima mea cea patimasa si neputincioasa.Nici nu merit asa ajutor eu nevrednica....
Doamne Iisuse Hristoase pentru rugaciunile Preacuratei Tale Maici si ale Parintelui Arsenie ai mila de toata lumea Ta!
Bine ai revenit pe forum , Florentina ! M-a impresionat mărturia ta , cu toate că eu nu m-am rugat nicodată Părintelui , dar citind mai multe mărturi despre minunile săvârșite de el, voi apela în rugăciunile mele numele lui cu siguranță sfânt . Mulțumiri încă odată !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote