View Single Post
  #21  
Vechi 28.06.2010, 18:15:06
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Atreides Vezi mesajul
Deci asa, vrei sa ne batem in citate:

"El va ridica steag pentru neamuri și va aduna pe cei risipiți ai lui Israel și va strânge la un loc pe cei împrăștiați ai lui Iuda din cele patru colțuri ale pământului." (Isaia 11:12)
"Ca să apuce pământul de colțuri și să scuture pe nelegiuiți de pe pământ?" (Iov 38:13)
"Când El privea până la marginile pământului și îmbrățișa cu ochii tot ce se află sub ceruri," (Iov 28:24)

"Vedenia pe care am avut-o, când eram culcat în patul meu, a fost: "Mă uitam și iată un copac în mijlocul pământului, înalt foarte.
Copacul creștea și era puternic și vârful lui ajungea până la cer și se putea vedea până la capătul pământului." (Daniel 4:7-8)

"Din nou diavolul L-a dus pe un munte foarte înalt și I-a arătat toate împărățiile lumii și slava lor." (Matei 4:8)

"Soarele răsare, soarele apune și zorește către locul lui ca să răsară iarăși." (Eccleziastul 1:5)
"<Iată voi întoarce umbra cu atâtea linii pe care soarele le-a străbătut pe ceasornicul lui Ahaz, să zic cu zece linii>. Și soarele s-a dat înapoi cu zece linii pe care el le străbătuse." (Isaia 38:8)

Inca o dovada ca Biblia se contrazice intr-o veselie. Si ia zi, liliacul tot pasare e :B? Iar lumina exista inainte de a aparea Soarele si alte stele?
Vad ca multi credinciosi uita care e rostul unei scrieri religioase si incep sa caute informatii stiintifice prin ele.
Mai Paul a lu' Atreides din Dune, mai cele patru colturi sa fie oare punctele lu' cardinala ? A ? Asta mai prozaic vorbind...Si cu fotonu', ce daca umbla cu paiu'n gura prin nemarginirea lu universu' mai'nainte de orce stea, ii asa de imposibil ?
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...