View Single Post
  #15  
Vechi 07.01.2013, 20:00:06
MihaiG MihaiG is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.04.2012
Locație: Timișoara
Religia: Catolic
Mesaje: 1.242
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
Cred ca unul din Somalia isi vinde nevasta, dar nu cred ca tranzactia e fundamentata in Islam, intelegeti? Va cred si cand spuneti ca o bate de o snopeste, insa stiu ca violenta nu e permisa, asa cum stiu ca un roman n-are niciun drept sa-si loveasca sotia, dupa ce s-a imbatat ca porcu', nicaieri in invatatura crestina nu spune ca are acest drept asupra ei, deci trebuie facuta distinctia intre mentalitatea lor si diverse practici ce tin de traditia lor culturala si invatatura islamica. N-a spus nimeni ca toti musulmanii sunt musulmani adevarati.
Dumnealui, care are pretenția că e seminarist și vrea să fie preot ortodox, nu pricepe aceste lucruri.

După exact aceeași logică strâmbă, oricine poate să pretindă că ortodocșii sunt o religie de asasini, plecând de la faptul incontestabil al milioanelor de copii uciși de mămicile lor ortodoxe, în ultimii ani, în România.

Despre violența domestică în românia ortodoxă, numai de bine. Ca avocat, bănuiți cam câte cazuri de femei învinețite de soții lor ortodocși am văzut ?