View Single Post
  #26  
Vechi 10.02.2012, 23:46:37
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
Ei , Ovidiu, Ovidiu, cand vor aparea semne pe cer , menite sa-i amageasca si pe cei alesi, credinta multora se va clatina.
Sa ne rugam Domnul sa ne tina credinta curata si mintea treaza. Sa nu avem niciodata incredintarea lui Petru"Eu nu o sa te parasesc." Caci atunci cand ne redem mai puternici, atunci cadem.

Chiar zilele astea m-a smerit Domnul, aratandu-mi cat de putina credinta am. Cand ma credeam tare, mi-a aratat cat de fricoasa sunt, cat de putin credincioasa.
Nu cred că ai înțeles mesajul meu. Ce rost are să-mi fac planuri legate de ce voi face peste 11 luni...când poate eu nici nu voi mai fi. De asta am zis "Nu-ți mai fă planuri ce vei face maine, ci ce vei face astăzi. Ziua de azi este a ta...cea de mâine poate fi a Domnului". Nu-ți imagina că nu am luat aminte și că eu nu m-am gândit la faptul că vor veni vremuri grele. Dar la ce-mi folosește...mă consum, deznădăjduiesc, las gândurile de-a stânga să mă copleșească? Nădejdea să o avem în Domnul, Maica Domnului și Sfinții Părinți. Să ne rugăm să nu ne părăsească și țină credința și mintea trează, după cum spuneai și tu.
Reply With Quote