View Single Post
  #63  
Vechi 18.10.2018, 16:34:13
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Cam asta e istoria pe care o stii tu, ti-am mai spus ca sursele tale sunt numai de genul Zeitgeist, Codul lui Davinci, istoria nestiuta a martienilor (ultima e o gluma).
Din istoria crestinismului susrsele sunt probabil numai autori atei sau (neo)protestanti care au scris doar ce s-a potrivit cu conceptiile lor, fara nicio legatura cu istoria adevarata.
crezi ca m-am asteptat la altceva? zeitgeist, codul, youtube, wiki, sursele tale...
nasol pentru tine e ca sunt scrieri mai vechi, mult mai vechi, cu varianta budista.

Citat:
În prealabil postat de simpllu Vezi mesajul
Pentru unii spălați pe creier! :)) Creștinii se hrănesc din cultura sfinților, iar unii chiar trăiesc minuni prin mijlocirea sfinților, minuni pe care știința nu le poate explica. Niciun copil dus la biserică nu poți prosti cu o asemenea idioțenie (exemplu).
:))

stiu foarte bine, numai ca practica bisericii nu-i totuna cu invatatura lui Iisus, aia e...
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
Reply With Quote