View Single Post
  #121  
Vechi 02.06.2016, 00:27:46
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Nu exista antivirus pentru prostia omeneasca si taman ala e cel mai slab punct al unui sistem de calcul.

Da' in mare, de multe lucruri esti ferit din start daca renunti la windows :)
Da stiu ca la Linux si nu mai stiu la ce sistem de operare nu sunt virusi.
Aline eu zic ca discutia e nitel mai mare.
Cursuri nu se fac.Toata dimineata pe un anumit post TV apare unul cu ultimele noutati in materie de IT.Dar noi ca sa tinem ritm cu toata nebunia asta,ce facem???
A plecat un om care lucra la reteau noastra.A venit altul .Asta nu stie sa configureze reteaua in Linux.Merge cum da Dumnezeu.
Vrei sa tragi ceva la imprimanta .Intre timp ti-a luat cineva un IP care trece cu telefonul prin zona.
Incepi si stii,, ca trebuie sa scoti cateva pagini:Si zici Aliluia! Doamne ajuta!Aliluia!O iei de la capat.
Si cineva va zice :"Stai domne ca e treaba buna :Uita ce te mai rogi!???..."
Prostia e ca totul evolueaza prea iute.Astia care configureaza reteaua, daca a plecat ala care se stia ,astia sunt varza.
Prostia ca nu se pune pret pe instruirea oamenilor.Ce prind oamenii din zbor.
Cursuri IOC,ca costa!?

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
In varianta "mobile" din pacate, nu prea exista optiuni.

In general insa, depinde mai degraba de determinarea celui care ataca decat a cunostintelor celui atacat.
Nu-i adevarat.Tocmai am spus mai sus.Le tii datele pe un hard extern mobil la care ii dai drumul cand Netul este inchis si expertul "se linge pe bot".
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote