View Single Post
  #3  
Vechi 03.06.2018, 15:10:23
veros ica veros ica is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.06.2018
Mesaje: 4
Implicit minune la celic dere

In primul rand vreau sa lamuresc situatia....am promis sa nu ii spun numele persoanei respective nimanui, indiferent de ce va urma...si nu imi incalc promisiunea...
In al doilea rand, am vrut sa public aceasta poveste cu scopul de a-I multumi lui Dumnezeu...nu de a vorbi aiurea...asa ca ma rog din suflet mai atent cu astfel de exprimari....sunt convins ca si aiurea...am vorbit cu prietenii mei de familie si cu parintele duhovnic, care erau ingrijorati cu adevarat pentru mine si m-au sprijinit in mod neconditionat ...asa cum este si normal...
Da...acel membru de familie a spus adevarul...pentru ca...chiar ea mi-a confirmat...ma si relatez circumstantele....am mers direct la ea acasa si am intrebat-o direct daca este adevarat...nu a schitat nici un gest...ci doar m-a privit cu ura...apoi am intrebat-o cu ce i-am gresit, iar ea a raspuns...,,cu nimic"...
Dupa aceea i-am spus...,,Nu te gandesti ca este Dumnezeu deasupra noastra, a tuturor si ca fiecare plateste pentru faptele sale?"...iar ea a spus zambind...,,Nu exista Dumnezeu".
Daca sunteti preot...m-as fi asteptat din partea dumneavoastra ca ii indemnati pe oameni sa creada in puterea lui Dumnezeu , ca numai calea Sa este de urmat pentru a ne rezolva problemele....
Pe cand din vorbele dumneavoastra reiese ceva ilogic...va intreb cu ce am pacatuit eu, cu ce am gresit ? Ca am ajutat in mod neconditionat ...asa cum ne spune Divinitatea? Sa inteleg cumva ca este pacatul meu, greseala mea ca exista vrajitoare si astfel de persoane , culturalizate in medii inferioare, dominate de rau si depravare,unde au invatat sa calce pe cadavre sa isi atinga scopurile nebune?
Va rog , inca o data, din tot sufletul..revizuiti-va cele spuse...si nu imi plac discutiile de acest gen...interpretarile dumneavostra par ireale ...sau , macar, pastrati-le doar pentru dumneavoastra...
Ce ati fi preferat? Sa stau fara sa cer ajutor? Sa nu discut cu nimeni despre ce mi se intampla? Suntem oameni...traim intr-o societate inconjurati de semenii nostri...cu care trebuie sa comunicam...Divinitatea a facut in asa fel incat adevarul sa iasa la iveala si mi-a dat parghiile necesare sa pot lupta pentru viata mea..
Sunt curioasa...daca eram enoriasa dumneavoastra si as fi venit sa discut despre aceasta problema , ce mi-ati fi spus? Ca eu sunt de vina? Dumnezeule...este ilogic, irational...
In final vreau doar sa mai spun un singur lucru...de aceea am facut si publica aceasta poveste a mea...MERGETI IN LOCASURILE DOMNULUI...MERGETI SI RUGATI-VA CU CREDINTA...IAR EL , CU SIGURANTA, VA VA AJUTA...ASA CUM A FACUT SI CU MINE...MERGETI LA ICOANELE FACATOARE DE MINUNI DE LA CELIC DERE...ACOLO EU MI-AM GASIT SALVAREA...
Cat despre dumneavoastra...daca doriti, desigur, va implor sa mai reflectati, inca o data, la cele scrise...DUMNEZEU SA VA BINECUVANTEZE SI SA VA DEA INTELEPCIUNE VORBELOR SI LUMINARE MINTII PENTRU A PUTEA AJUTA CAT MAI MULTI OAMENI AFLATI IN NEVOIE CU ADEVARAT!
Reply With Quote