View Single Post
  #55  
Vechi 25.01.2011, 20:23:23
canarias canarias is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2010
Mesaje: 26
Implicit Fara intrebari si fara regrete.

Nu mai exista de ce -uri:s-au terminat la tine Gata !!!! i fara :am avut si am pierdut !!!!!Se intampla,nu esti nici prima nici ultima.Si uiti esentialul :tu ai langa tine o comoara,copilul tau !!!Invata de la el,ii este foame,dar daca il iei in brate,rade ,caci a uitat ca burtica este goala.Invata de la ingerii pazitori caci ai doi:cel de la Dumnezeu si copilul,care e tot de la Dumnezeu.Trebuie sa iei totul de la capat,uita ca ai pierdut,caci de fapt ai castigat experienta,ai invatat lectia,nu exista greseli ci experiente.Cred ca e cazul sa accepti sfaturile altui avocat,caci se pare ca cel ce te-a asistat la notar,a fost de coniventa cu investitorul,ca sa nu spun ca banii trebuiau depusi intr-un cont la dispozitia ta si abia apoi incheiat contractul.Se pare ca avocatul si-a incasat onorariul si doar a semnat alaturi de tine,cand de fapt trebuia sa te <asiste >,adica sa te fereasca de orice vatamare financiara.Ti-am propus sa ma contactezi pe privat,dar daca nu o faci caci ai avocat,nu pot sa-ti explic in ce eroare te afli.Asa cum singura te chinui cu intrebarile,asa continui cu falsele aprecieri la adresa persoanelor care te-au afectat.Nu mai judeca pe nimeni,nu mai cauta raspunsuri,toata lumea te sfatuie sa te rogi,sa-ti lasi toata grija cea lumeasca in mainile lui Dumnezeu,sa-ti folosesti cuvintele intr-un dialog fiica-Tata,si sa CREZI,cu toata puterea ca Domnul te-a auzit si ti-a si raspuns.Fii convinsa ca functioneaza:ti-o spun din propria suferinta si furtuna .Modul miraculos in care s-a facut Lumina in viata mea ma determina sa te indemn sa te rogi cu gandul si intreaga ta fiinta la Domnul.Cand mintea e imprastiata,rugaciunea nu e in inma ci doar pe buze.Nadajdueste !!!!!
Reply With Quote