View Single Post
  #58  
Vechi 25.01.2011, 20:46:58
maria25 maria25 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.01.2011
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 154
Implicit

Citat:
În prealabil postat de canarias Vezi mesajul
Nu mai exista de ce -uri:s-au terminat la tine Gata !!!! i fara :am avut si am pierdut !!!!!Se intampla,nu esti nici prima nici ultima.Si uiti esentialul :tu ai langa tine o comoara,copilul tau !!!Invata de la el,ii este foame,dar daca il iei in brate,rade ,caci a uitat ca burtica este goala.Invata de la ingerii pazitori caci ai doi:cel de la Dumnezeu si copilul,care e tot de la Dumnezeu.Trebuie sa iei totul de la capat,uita ca ai pierdut,caci de fapt ai castigat experienta,ai invatat lectia,nu exista greseli ci experiente.Cred ca e cazul sa accepti sfaturile altui avocat,caci se pare ca cel ce te-a asistat la notar,a fost de coniventa cu investitorul,ca sa nu spun ca banii trebuiau depusi intr-un cont la dispozitia ta si abia apoi incheiat contractul.Se pare ca avocatul si-a incasat onorariul si doar a semnat alaturi de tine,cand de fapt trebuia sa te <asiste >,adica sa te fereasca de orice vatamare financiara.Ti-am propus sa ma contactezi pe privat,dar daca nu o faci caci ai avocat,nu pot sa-ti explic in ce eroare te afli.Asa cum singura te chinui cu intrebarile,asa continui cu falsele aprecieri la adresa persoanelor care te-au afectat.Nu mai judeca pe nimeni,nu mai cauta raspunsuri,toata lumea te sfatuie sa te rogi,sa-ti lasi toata grija cea lumeasca in mainile lui Dumnezeu,sa-ti folosesti cuvintele intr-un dialog fiica-Tata,si sa CREZI,cu toata puterea ca Domnul te-a auzit si ti-a si raspuns.Fii convinsa ca functioneaza:ti-o spun din propria suferinta si furtuna .Modul miraculos in care s-a facut Lumina in viata mea ma determina sa te indemn sa te rogi cu gandul si intreaga ta fiinta la Domnul.Cand mintea e imprastiata,rugaciunea nu e in inma ci doar pe buze.Nadajdueste !!!!!
E destul de greu fara sa nu imi pun nicio intrebare si sa nu am niciun regret. Pana la urma, am gresit. Si in timp situatia s-a schimbat si m-a afectat. Si stiu ca nu sunt singura. Si daca intr-adevar voi gasi puterea si mijloacele cu care sa ma pun pe picioare, nu mai vreau sa gresesc. Macar sa nu gresesc atat de grav. Asta e parerea mea. Stiu ca ar trebui sa imi schimb atitudinea si sa gandesc la 180 de grade si chiar incerc. Si incerc de cateva luni. Nu de o zi. De-asta ma simt in ultimul hal si ma simt atat de tulbure. Ca nu se intampla nimic. Ca o data am fost o invingatoare. Am avut aproape tot ce mi-am dorit. Confruntarea mea cu mine personal, este una puternica si chinuitoare cateodata. Ma straduiesc sa ies din aceasta situatie. Este greu sa ma comport ca si cum am primit, sau ca si cum mi s-a raspuns la rugaciune. Tu si multi altii, aveti o gandire mai frumoasa, mai diferita, mai buna. Eu inca nu am ajuns acolo. Poate intr-o buna zi voi invata aceste lucruri pe care mi le spui, mi se vor arata si mie. Am o mica raza de speranta in suflet. E tot ce mi-a ramas.

Cat despre dragalitul copilului pe burta goala, la noi nu functioneaza.

Multumesc pentru incurajare.
Reply With Quote