View Single Post
  #60  
Vechi 25.01.2011, 21:59:04
Adrinskaia Adrinskaia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit

Mie mi se pare ca un loc potrivit pentru tine, oricand ai avea nevoie ar fi sa ajungi sa stai cat ai nevoie la Valea Screzii, si cred ca ai putea si sa fii de folos acolo, sa ai si gradinita de care ai nevoie si cel mai probabil sa inveti ceea ce noi toti trebuie sa invatam, daca nu ma insel, si anume sa ii multumim Lui Dumnezeu pentru ceea ce avem, de ce nu si sa ne punem serios problema cum se crestea un copil in vremea lui Moise, cand au stat in pustiu zeci de ani, pentru ca mi se pare mai mult decat posibil sa ne incerce un astfel de pustiu cat de curand, caci tot suntem atat de robiti patimilor. Stiu ca deznadejdea este greu de depasit cand nu ai ajutoare potrivite, eu as zice sa citesti despre parintele Porfirie si alti Sfinti Parinti. Problema mea este ca eu nu pot nici acum intelege cum a ajuns o pustoaica ca tine, care a nascut imediat dupa bac, sa aiba pretentii de la soacra sa sa-i plateasca gazele si alte datorii, nu putine si ea sa nu se straduiasca macar sa plateasca datoriile celui care i-a oferit cazare fara chirie, replicand cu trufie ca copilul tebuie sa aiba totul, chiar de-ar fi sa calce pe cadavrul soacrei cu probleme grave cu coloana- sa aiba copilul premergator, jucarii...si a avut si mai poate avea ca si tine probleme cu deznadejdea, probabil si de la pretentii prea mari, trufie si la ea si la parinti dar si la el...am sa va rog sa-i pomeniti si pe ei in rugaciunile voastre, caci nu au avut bani de cununia religioasa, avand pretentii exagerate fata de cum s-au cununat mai demult copii proprietarei care le-a oferit casa si careia i-au aruncat zeci de lucruri din casa fara sa intrebe, sub influenta unui nas plin de bani...se numesc Alina si Dan si parintii lor...
Reply With Quote