View Single Post
  #13  
Vechi 06.02.2010, 19:51:15
Daniel777 Daniel777 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.721
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan2010 Vezi mesajul
Da,va multumesc dar sincer eu cred ca mai multa smerenie si umilinta chiar imi trebuie pentru ca de fel am fost si sunt in continuare in greseala fata de aproapele meu.
In ceea ce priveste exemplele pozitive...pai unul dintre ele sunteti dvs. ptr. ca v-ati facut timp sa ma incurajati cum ati stiut mai bine si sunt convins cu adevarata sinceritate,iar in viata aceasta,cea simpla insa adevarata,m-am "trezit" prin incercarile pe care Bunul Dumnezeu mi le-a oferit spre desavarsirea sufletului meu atat de putrezit si macinat de patimile acestei lumi atat de rapid trecatoare.Stiti ceva?Eu unul ma identific cu toti fratii si surorile mele intru credinta Ortodoxa,dar asta nu inseamna ca trebuie si sa primesc ceea ce nu merit,Sfanta Impartasanie, si mai ales in conditiile in care desi eu sunt trecut de 50 de ani nu sunt un nebun dupa HRISTOS !Am ales calea pocaintei dar este mai anevoioasa si marturisesc faptul ca uneori imi este tare greu sa ies pe aceasta cale de lumina din groapa de gunoi a lumii in care singur am intrat...Va multumesc pentru incurajare!
Sfanta impartasanie nu se da numai celor aflati intr-o stare mai avansata de curatie,ci si celor incepatori,la fiecare le este necesar Trupul si Sangele Domnului...

Noi cei aflati la inceput,trebuie sa o luam cat mai des pentru ajutor in urcusul duhovnicesc...
Reply With Quote