View Single Post
  #5  
Vechi 23.01.2009, 18:46:38
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sia Vezi mesajul
,,Spitalul Hereford , unde Hannah este tratata , a cerut scoaterea adolescentei temporar de sub custodia parintilor, pentru a efectua transplantul,,De ce ? Sa inteleg ca nici parintii nu doreau transplantul? Eu cred ca fetita a gandit cam asa -faca ce-o vrea Domnul cu mine! - Cei din spital au vrut s-o vindece de leucemie si au adus-o in starea de a i se face transplant de inima! Nu vad de unde rezulta ca nu-l cunoaste pe Domnul Iisus -mai degraba IL cunoaste si vrea sa se faca voia LUI .
Da probabil ca nu vroiau sa treaca peste dorinta adolescentei, mai ales ca datorita bolii initiale a petrecut foarte mult in spital si tocmai cand infectia a fost invinsa, a aparut problema cea grava la inima, datorate tocmai tratamentului bolii initiale. Cam asta fac majoritatea medicamentelor, amelioreaza o boala si dauneaza altor organe. Ele sun fabricate pe baza de sinteza, iar reactiile sunt cateodata foarte imprevizibile si greu de oprit. Revenind, nu stiu daca o astfel de decizie poate fi considerat un pacat in sine si nici nu stim exact ce este in sufletul acestui copil. In fond ea nu a cerut eutanasierea , ci si-a incredintat viata lui Dumnezeu, chiar daca in stire nu apare explicit asa ceva. E greu de tras o concluzie !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote