Subiect: Rabdare
View Single Post
  #10  
Vechi 02.08.2011, 20:30:09
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Desideria Vezi mesajul
cristiboss
Imi voi face rabdare sa il citesc.Mersi pentru articol.
Pentru putin ! Asa-i , ne lovim iar si iar de rabdare , caci fara rabdare nimic , chiar nimic nu reusim , nici sa citim , nici sa intelegem , nici sa iubim si sa iertam cu adevarat , nimic , nimic , nimic . Cu adevarat iti spun , ca putini vei gasi pe acest forum inarmati cu rabdare , caci de am fi rabdatori , si am cunoaste rabdarea cu adevarat , nu ne-ar mai sari mustarul din orice , nu am "urmari" useri " incomozi" , nu am tranti si bufni toata ziua , nu ne-am intrista , nu am deznadajdui , nu ne-am repezi in actiunile si cuvintele noastre , nu am fi morocanosi , depresivi fara motiv , uraciosi , tafnosi . . . Vrem totul repede , imediat , chiar si in rugaciune Dumnezeu sa ne indeplineasca totul f.f.f. repede , fara cartire din partea Lui , deci El sa fie cel rabdator , multrabdator , iar pe noi sa ne lase in apele noastre , ca de , o viata avem aici si nu suntem nici dumnezei . . . Mai avem oare exemple , la indemana , de reala rabdare , prin jurul nosstru ?
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote