Subiect: Marturii
View Single Post
  #19  
Vechi 03.08.2011, 10:30:42
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Sfanta Xenia si Sfantul Mina

De curand am aflat de Sfanta Xenia, tocmai ce cumparasem cartea si am inceput sa citesc. Tocmai atunci nepotelul surorii mele, de 2 ani si 4 luni, era purtat prin spitale fara ca cineva sa stie ce are copilul, de la pediatrie la neurologie, de la neurologie la contagioase. Am rugat-o pe Sfanta Xenia sa aibe mila de micut si sa-i lumineze pe doctori sa afle ce are copilasul. A treia sau a patra zi dupa ce am inceput sa-i citesc Acatistul, au depistat ca are encefalopatie...

A iesit din spital dupa mai bine de patru saptamani, inca nerefacut, continuam sa o rog pe Sfanta Xenia si pe Sfantul Mina (Sfantului Mina i-am zis ca-l rog sa faca din micutul acesta plapand un barbat asa voinic ca el...) copilasul era mereu plangacios, mereu fara putere, slabise tare mult.

Mama lui nu l-a dorit din ceea ce mi s-a spus, cred ca nu il iubeste, si nu trece sa-l vada. Ma doare sufletul cand ma uit la el. Sora mea are grija de el, il iubeste, dar ea saraca nu prea mai are puteri, are 73 ani.

Aseara, cand am trecut pe la sora mea, am avut bucuria sa-l aud ca nu mai tacea din gura, avea chef de vorba intruna, nici nu intelegeam tot ce voia sa-mi povesteasca, atatea erau la gurita lui!
Povestea si cu ochii si cu gura, dragul de el, incat la un moment dat nu mai pricepeam ce spune, si l-am rugat pe cumnatul meu sa-mi "traduca", atat de multe voia sa zica.

Multumesc Tatalui Ceresc, Domnului Iisus Hristos pentru ajutorul trimis prin Sfintii Sai. Multumesc Sfintei Xenia si Sfantului Mina pentru ajutor.

Si ii rog in continuare sa aibe mila de acest micut care e dus de sora mea la biserica in fiecare duminica si impartasit, sa-i intoarca pe parintii lui catre el, sa-l iubeasca si sa aibe grija de el.

Last edited by Adriana Cluj; 03.08.2011 at 10:47:48.
Reply With Quote