Subiect: Blesteme, vraji?
View Single Post
  #10  
Vechi 01.01.2018, 22:22:40
Bucuriepedrum's Avatar
Bucuriepedrum Bucuriepedrum is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.08.2017
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 455
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Carmina33 Vezi mesajul
Mai mult dezlegari. Imi face mai multe slujbe. Dezlegarile sunt de fiecare data, dar sunt si alte slujbe pe langa.

Acum nu mai am manifestari si mi s-a spus ca s-a dus. Nu am apucat sa vad daca se mai manifesta in plan afectiv. Nu am mai cunoscut pe nimeni pentru care sa simt ca este ceva, iar despre cei care incearca acum intuitia imi spune ca nu trebuie sa fie astfel ca nu ma implic.
Du-te și dimineața la liturghie, e foarte important. Nu te feri sub nici o formă de ea, chiar dacă nu te împărtășești în fiece duminică.

Apoi, pentru că ai zis că ești spovedită și te rogi, eu nu te-am mai întrebat (oricum, astea nu sunt de întrebat, de fapt) și cum trăiești tu în relațiile astea. Cu Dumnezeu nu se poate compromis, asta vreau să știi. Nu-L înșeli. Dacă te-ai întors în Biserică (în sensul că ai început să frecventezi slujbele și vrei să trăești creștinește), ferește-te de păcate grele (cum e cel trupesc), e o portiță pe care o lași deschisă diavolului să redobândească putere asupra ta și asupra celor care depind de tine.

Chiar, nu ne-ai spus... ai tăi cum trăiesc? S-ar putea să se fi prins ceva de tine prin ei, uneori ducem greșelile înaintașilor (uneori, zic), la fel cum unul care trăiește bine îi poate îndrepta pe viitorii din neam.
__________________
"Mergeți și propovăduiți Evanghelia. Dacă va fi nevoie, folosiți și cuvintele."
Reply With Quote