Subiect: vreau sa botez!
View Single Post
  #19  
Vechi 02.10.2007, 16:09:20
21andreea 21andreea is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2007
Mesaje: 26
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita
"Oamenii care s-au oprit la problema ta si au scris cateva randuri au renuntat la ceva timp de somn, sau de lucru, sau de plimbat, sau de rugat, sau de altceva ca sa fie langa tine. Iar tu vii si le spui ca n-ai nevoie de sfaturile lor. Oricum "anuntul" tau era incomplet, iar modul in care te adresezi arata o violenta interioara si o neliniste netratata. Adica cu orice pret sa botezi, n-ai timp nici de discutii nici de nimic, tu vrei sa botezi...sa mai contabilizezi inca un botezat. Undeva e o problema, nu crezi?! "

Renuntand si-au facut ei un bine ,nu e asta o atitudine crestina ,sa vii cu un sfat renuntand.
Cand vezi ca fratele ti-a gresit ,ia-l de o parte si spune-i lui ce a gresit ,parca asa spunea Mantuitorul ,dar sa nu auda nimeni.
Si aici si eu ma vad o pacatoasa ,trebuia sa iti spun in particular ce gandesc ,dar nu stiu sa intru in mesageria privata.
Eu de vreo 6 ani ma chinui sa ma apropii de Dumnezeu si mare lucru nu am facut ,tot imi mai dau in petec.
Poate altii sunt mai daruiti cu har.
ok, imicer scuze daca v-am jignit! dar pur si simplu ma irita replicile astea( cu avorturile, cu indatoririle, etc) pentru ca le-am auzit prea des si, cu riscul de fi violenta cum ziceti voi...totusi imi mentin ideea de a-mi vorbi si mie la randu-mi cu blandete! pentru ca si voi la randul vostru m-ati judecat intai, pentru ca ...cam asta ati facut, chiar daca indirect, cand mi-ati spus ca trebuie intai pocainta pentru avorturi, si dupa aia sa botez! ca si cum voi ati fi stiut dinainte ca am facut avorturi si de aia vreau sa botez! ceea ce nu e adevarat, si, chiar daca ar fi...
cineva mi-a scris ca imi contabilizez botezurile.nu stiu daca este chiar asa.am si eu pacatele mele si asa cred eu...ca pe langa pocainta, spovedanie si dus la biserica, ma mai "scapa" dac apot zice asa si botezul copiilor.eu nu am copii si nici sot cu care sa-i fac, asa ca vreau si eu ce pot fi, deocamdata, adica nasa de copii
in fine, poate aveti dreptate, poate m-am suparat cam tare pe voi si nu trebuia!
iertati-ma!
si daca ma puteti ajuta, adica, daca stiti pe cineva care vrea sa-si boteze copilul si nu are posibilitati, eu ma ofer sa fiu nasa.si credeti-ma, ca o sa incerc sa fiu o nasa cat pot eu de buna, nasa ortodoxa, specific!
e-mail-ul meu e 21andreea@email.ro
nr meu e 0745659302
Dumnezeu sa va binecuvanteze!
Reply With Quote