View Single Post
  #8  
Vechi 08.05.2013, 21:32:03
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Toti , avem convingerea ca . . . , dar asta-i marele dezastru , ca suntem convinsi ca gresim , si o facem voit intru smintirea celuilalt !
Suntem atat de rai , incat teoretizam si pacatuim la nesfarsit , calcand in picioare toate teoriile propovaduite , copiate , citate . . . !
Devenim ispititori , ispititi la randul nostru de cel de langa noi !
Mai cred Ecaterina , ca suntem astfel si cinici in "credinta" noastra , calcand cu buna voie in picioare cea ce "propovaduim" , si mai mult de atat il calcam in picioare " cu dragoste " pe cel de langa noi . Bine , aici este vorba de capitolul mandrie si nu numai !
Felicitari antoniap pentru subiectul adus aici , dar te asigur ca la sfarsitul discutilor de pe acest thread , lumina nu va fi !
Hristos a Inviat !
Pentru ce ma feliciti, Cristi? Am infiintat acest topic analizand in primul rand greselile mele in relatia cu ceilalti. Dar stiu ca Hristos S-a rastignit si pentru mine si pentru noi toti. De aceea ne ingaduie timp de pocainta.

Sa nu deznadajduim. Putem fi mai buni cu ajutorul lui Dumnezeu. Constientizarea pacatelor straine este o problema destul de delicata, indiferent ce roluri ne asumam in societate. Putem sa ne pocaim pentru pacatele pe care deja le-am constientizat. Dumnezeu sa ne ajute sa fim cat mai curati sufleteste.

Last edited by antoniap; 08.05.2013 at 21:34:49.
Reply With Quote