View Single Post
  #5  
Vechi 05.07.2010, 14:05:26
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de armanda Vezi mesajul
De aproximativ 1 an ma aflu intr o tara straina (eu nu lucrez, doar sotul meu)si mi e greu.Nu reusesc sa ma obisnuiesc si pace. Acasa nu ne putem intoarce ....Asa am descoperit si acest site pe care il citesc uneori...Si aici se ivesc destule probleme. As vrea sa caut un sfant caruia sa ma rog mai deosebit sa ma ajute ...cum si unde sa l caut? poate imi dati voi idei...
Dragă Armanda, orice este posibil , numai să avem un grăunte de credință, iar la tine după câte observ există așa ceva . Dorința ta nu este întâmplătoare , ea e venită de undeva de Sus , căci Sfinții mijlocitori neobosiți și rugători pentru noi, își caută noi și noi prieteni aici printre noi . Ce bucuruie mai mare e pentru ei ca să știe că un frate pământean e salvat din înșelăciune, din boli și suferințe ! Citește pe net , de nu poți din cărți, viețile sfinților, sau gândește-te la cei dragi ție din neamul tău ce au nume de sfinți , și cu siguranță ei Sfinții se vor lăsa descoperiți . Sfânt cu sfânt îți va bate la ușa sufletului tău. Citește Acatistele lor, cumpără când poți o iconiță cu ei și îți vor deveni prieteni de nădejde și de nedespărțit. Eu am început cu doi , trei sfinți, acum având 12 sfinți ce îi știu aproape tot timpul sufletului meu. De dorești și crezi cu adevărat, ei ți se vor descoperi cu siguranță. Multă nădejde și credință !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote