View Single Post
  #61  
Vechi 20.07.2010, 14:06:52
Jane Says Jane Says is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.02.2010
Locație: KooKooLand
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.091
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anaecaterina Vezi mesajul
heaven, ai dreptate! urmaresc constant sa devin armonioasa...nu ma blochez la faza cu casatoria, nu stiu daca asta imi doresc! stiu doar ca imi doresc f mult sa imi implinesc menirea si sa fac ceea ce trebuie si pt care am venit in aceasta viata: sa ma apropii de Dumnezeu, intr-un fel sau altul. doar trebuie sa imi descopar calea proprie!
stiu ca am multe de curatat, si sa mai stii ca ceea ce simt adanc in mine nu a aparut ieri, ci asa am fost de cand ma stiu. ma straduiesc de ani de zile sa ma armonizez, sa devin curata, sa fac binele...dar am obosit sa ma plang....poate imi lipseste starea de multumire!
Sa nu te amarasti peste masura nici sa nu deznadajduiesti si sa abandonezi..
Mergi in continuare pe calea asta si Dumnezeu o sa-ti.. nu stiu, o sa-ti curete si o sa-ti alcatuiasca intr-un fel sufletul.
In Acatistul Sfantului Duh zicem: Vino si lumineaza intunecata netocmire a sufletului meu.. E ceva prin care toti trecem la un moment dat, o stare de nedumerire si.. cred ca netocmire e cel mai bun cuvant, de altfel.
Partea buna e ca.. repet, tuturor ni se intampla. Sau ma rog, multora, majoritatii.. Suficient de multi dintre noi trec prin asa ceva incat sa fie scrisa intr-un acatist problema asta :) Pe care Dumnezeu o cunoaste si o ingaduie cu un scop.
Deci, ai incredere in Dumnezeu si roaga-L sa rearanjeze El puzzle-ul sufletului tau.
Si o va face, chiar daca nu azi sau maine, insa va veni si ziua in care o sa-ti dai seama ca defectul asta a fost tamaduit. Si-atunci o sa vezi mai clar si situatiile concrete de viata, pentru ca un suflet care nu-i chiar bine "intocmit", nici lumea n-o poate oglindi si simti cu acuratete.
__________________
„Ca o carpa lepadata toata dreptatea noastra” (Is 64,5)

Last edited by Jane Says; 20.07.2010 at 14:08:54.
Reply With Quote