View Single Post
  #64  
Vechi 20.07.2010, 14:38:39
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anaecaterina Vezi mesajul
heaven, ai dreptate! urmaresc constant sa devin armonioasa...nu ma blochez la faza cu casatoria, nu stiu daca asta imi doresc! stiu doar ca imi doresc f mult sa imi implinesc menirea si sa fac ceea ce trebuie si pt care am venit in aceasta viata: sa ma apropii de Dumnezeu, intr-un fel sau altul. doar trebuie sa imi descopar calea proprie!
stiu ca am multe de curatat, si sa mai stii ca ceea ce simt adanc in mine nu a aparut ieri, ci asa am fost de cand ma stiu. ma straduiesc de ani de zile sa ma armonizez, sa devin curata, sa fac binele...dar am obosit sa ma plang....poate imi lipseste starea de multumire!
Anaecaterina,starea de multumire iti lipseste si pentru ca nu te poti accepta si iubi cu tot ceea ce reprezinti si nu ai suficienta incredere in tine.
Lucrurile de care spui trebuie sa vina natural si nu fortat.Relatia ta cu Dumnezeu este unica si o poti descoperi doar permitandu-ti sa fii tu insati si nu cum ti-au spus altii ca trebuie.Aici nu exista retzete universale,totul se leaga de simtire.
Deasemenea,orice ai fi trait in trecutul tau,nu are sens sa te culpabilizezi,ci sa o iei ca pe o experienta,sa inveti din ea.Dumnezeu nu sta cu o condica in mana pe care ne noteaza toate greselile si cu o joarda,El ne intelege natura umana,cu siguranta mai mult decat ne intelegem noi si asteapta cu o iubire parinteasca sa venim catre El,asa cum suntem noi.El nu ne cere perfectiunea,ne cere doar IUBIREA...
Nu fa absolut nimic din ceea ce nu simti si nu te reprezinta!
Raspunsurile pe care le cauti doar sufletul tau le are: pune-i intrebari si cauta pana vei descoperi cine esti si care este calea pe care trebuie sa mergi in toate aspectele vietii tale.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote