Subiect: Despre vise.
View Single Post
  #13  
Vechi 04.03.2012, 16:17:29
Mihai36 Mihai36 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.09.2008
Locație: Constanta
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.090
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mihai36
Implicit

nu stiu de unde regula ca daca esti botezat nu vine si a treia oara . daca esti botezat poate nu vine nici de prima data,
ok sa zicem ca accepta Dumnezeu sa iti dea de trei ori acelasi vis si ajungi la un preot ca si Cleopa care iti recomanda sa nu crezi in vise?

- am intilnit oameni care au visat acelasi vis de mai multe ori dar nu in 3 zile consecutiv ci in zile diferite .

pina la urma ramine sa iti stabilesti singur ce si cum in lipsa unui duhovnic cu oarece har.
iar daca intrebi pe cineva e bine sa cunoasca fenomenul din proprie experienta, uneori visul poate avea o simbolistica alteori nu .

unele pot fi premonitorii altele doar simbolice.

de ex. visezi ca o ruda decedata are nevoie de ceva anume , atunci traditia crestineasca milenara iti spune ca este undeva nevoie sa dai de pomana acel ceva cuiva care traieste , de ex sosete groase sau ceva de mincare.

cineva intro postare anterioara spunea ca a visat cum ii cad toti dinti - am visat si eu ceva similar legat de dinti insa din cite am observat are lagatura cu trairea legata de comunicare, relationare si exprimare in conformitate cu trairea crestina ,zona unde mai avem de lucru marea majoritate dintre noi si unde sintem influentati si de anturaj, filme, etc
Reply With Quote