View Single Post
  #3  
Vechi 23.01.2023, 14:38:23
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 400
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
Cum pot fi la fel de inteligent ca Vadim Tudor? (R.I.P)
Ce a citit omul acesta oare? Acum m-am uitat la o emisiune pe YouTube cu Dan Negru in care era invitat Vadim și pot spune că avea o inteligență,o cultură generală și o memorie extrem de buna, practic a fost un geniu, păcat însă de izbucnirile lui nervoase dar era foarte deștept.
Mie îmi place pe lângă chestii de medicina(Neurostiinte) și ce îi plăcea lui Istoria și politica și mereu mi-a plăcut Istoria la școală, am văzut că el e istoric, este grea Facultatea de Istorie așa ca o întrebare și ce cărți trebuie să citești că sa ajungi la 10% din geniul lui Vadim Tudor?
Cărți de cultura generală bănuiesc.
Așa că fapt divers am 3 cărți scrise de Vadim Tudor și pot spune îl admir foarte mult pentru cariera lui publicistica și politică dar mai ales pentru inteligență ieșită din comun.
Poate cândva o să fac și eu Facultatea de Istorie sau o școală medicala ceva. Daca mai lăsa din puteri lăsa schizofrenia asta crunta și anxietatea generalizată(dacă remit) și dacă va vrea Dumnezeu...
Pe Vadim Tudor l-am admirat si eu, chiar daca avea comportament de misogin sau de golan. Omul chiar a citit multa istorie la viata lui si tot felul de documentare.

Eu am un unchi de-al mamei mele care are 80 de ani, si vreau sa iti zic ca la fel ca si Vadim, omul e citit. Stie multe de istorie, geografie, mecanica, politica.

Chiar a fost un om bun, pacat ca s-a dus.
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote