View Single Post
  #7  
Vechi 28.01.2023, 19:33:37
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.970
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Krautrock Vezi mesajul
Acest AUR nu e nici el un partid prea original. Fiind un partid al unitatii romanilor simpatizeaza totusi cu Rusia, desi Rusia reprezinta un pericol pentru Republica Moldova. Sa fie acesta o contradictie, sau pe cei de la AUR ii doare in cot de unitatea romanilor si pur si simplu ii intereseaza voturile si atat?
Nu prea voiam să mai revin pe forum, dar totuși nu văd unde au dat vreo declarație pro Rusia, asta zic yesmenii din presa haștag rezist că nu au de ce se lega.
Simion a fost interzis în Republica Moldova pt un marș unionist, de către Plahotniuc un mafiot, nu spun că omul e providențial ci că e o rotiță care poate pune în mișcare unele lucruri.
Iar Simion a declarat despre Vladimir cuvinte foarte dure înainte să înceapă răzbelul.

Citat:
În prealabil postat de Krautrock Vezi mesajul
De asemenea, seful acestui partid pare o copie moderna a lui Corneliu Zelea Codreanu care si el si-a facut reclama electorala cu ajutorul unei nunti si umbla si el imbracat in costum national. Am mai scris eu pe aici despre nationalismul de parada la care noi romanii am fost si continuam sa fim campioni.
Nu e deloc așa, Simion are relații normale cu un partid de dreapta din Israel, Likud cred, a fost la Parlament când s-a făcut întrunirea partidelor conservatoare, deci nici măcar evreii nu sunt toți împotriva lui și nici n-ar avea de ce să fie pt că nu s-a găsit nimic la el.

Sunt sigur că dacă ar face un pelerinaj în Țara Sfântă, nu i-ar interzice nimeni decât pe filieră politică au încercat câțiva indivizi din PNL să intervină pe lângă partidul din Israel să nu vină să se întîlnească cu AUR, dar aceia i-au pus la punct că nu le face nimeni agenda.

Deci PNL care e un partid ce pute a corupție încearcă în scop electoral să distrugă AUR cu acuze antisemite, pt că le fug procente de sub picioare, lumea vede ce face ministrul Energiei Virgil Popescu și-și dă seama că PNL e un partid care guverenează ca niște dresori de lei cu românii, guvernează în scârbă față de popor, despotic, cu ifose de semi-elită.

PNL ne-a interzis participarea la slujba de Paști, PNL ne-a băgat morții în saci stricând prohodirea creștinească, PNL prin Câțu a comandat vaxxinuri de miliarde de dolari, PNL ni l-a băgat pe gât pe Virgil Popescu din cauza căruia se închid unități de producție strategice energetice, PNL a adus USR la Guvernare și s-au angajat în numele tuturor prin Programul Național de Redresare și Reziliență la distrugerea exploatărilor pe cărbuni.
PNL ne-a dat amenzile alea usturătoare care au picat la Curtea Constituțională și i-a băgat în ispită și pe oamenii de ordine că trebuie să plătească din buzunar.

Citat:
În prealabil postat de Krautrock Vezi mesajul
AUR e ultima incarnare a partidului celor ce se considera victime ale societatii moderne. Iar electoratul sau e unul migrator. La fel si conducatorii sai. Au fost la PRM, s-au mutat la Partidul Poporului, iar acum sunt la AUR. E electoratul care se lasa pacalit cel mai usor, e electoratul ce traieste doar din promisiuni. Va ajunge vreodata AUR sa domine scena politica? Foarte probabil ca nu. Dupa cum ne spune experienta, asemenea partide n-au viata prea lunga.
Partidul AUR e o șansă de opoziție care face bine democrației, de frică să nu crească în sondaje PNL și PSD nu forțează cu vaccinarea obligatorie, au compensat facturile la energie, mimează că le pasă de pensionari cu cardurile pt sărăcie energetică.

Dacă nu era AUR se luau măsuri și mai dure că nu mai era cine să li se opună, George Simion, cu societatea civilă, cu Nașul TV, ne-au salvat și pe noi care n-am vrut să ne vaccinăm de condiționarea socială.
Nu știu dacă pe viitor vor cădea până acum au rezistat cum au putut.



Uitați-vă că electoratul AUR e tânăr, cu loc de muncă și din populația urbanizată a României, unii nu aveau drept de vot pe vremea lui Vadim și poate nici a lui Dan Diaconescu.

https://www.mediafax.ro/politic/cine...mplet-20511798

Asta cu studiile superioare nu o știu, oamenii cu studii superioare nu declară de obicei ce votează la ieșirea de la urne să nu-și facă probleme, sunt mai rezervați în a-și declara opțiunile electorale.

Mai degrabă AUR e un partid de bărbați care vor să-și apere țara de pericolele externe distrugerea educației școlare prin propagandă lgbt, distrugerea independenței alimentare din gospodăria țărănească prin condiționări fito-sanitare, distrugerea independenței energetice prin închiderea termocentralelor și a exploatărilor carbonifere, distrugerea fondului cinegetic, apartheid sanitar etc.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 28.01.2023 at 20:18:26.
Reply With Quote