View Single Post
  #8  
Vechi 28.01.2023, 22:57:44
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.970
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Krautrock Vezi mesajul
Nu e de mirare ca in anul 2000 majoritatea celor care nu il simpatizau au facut un pact cu diavolul si au votat cu Ion Iliescu. Dintre doua rele a fost ales raul cel mai mic. Si cred ca a fost bine asa.
Eu nu cred că a fost răul cel mai mic, au adus la putere mafia personală a lui Adrian Năstase, nimic nu mișca în țară fără control, șpăgile se luau fără niciun scrupul, cele mai mari tunuri Bechtel și Petrom s-au dat atunci.
Țara a pierdut 4 ani de dezvoltare, se zice că americanii au schimbat sprijinul pentru Adrian Năstase care fusese profesor de Drept Internațional în Statele Unite pt Traian Băsescu când au văzut cât de lacomi sunt la șpaga pt Bechtel.

Adică Bechtel a construit autostradă în Albania pe relief stâncos și în România pe un relief mixt nu doar dealuri și stânci, gunoaiele astea politice n-au fost în stare să facă măcar autostrada vestului deși s-au dus miliarde de dolari dintr-un PIB mult mai mic decât în ziua de azi.

Citat:
În prealabil postat de Krautrock Vezi mesajul
Dan Diaconescu si Becali fac echipa buna cu C.V. Tudor. Cu totii se adresau unui electorat format din oameni nemultumiti care asteptau o figura providentiala. E vorba de acel tip de alegator ce crede ca statul e obligat sa-i asigure bunastarea materiala chiar si atunci cand el, cetateanul, nu face nimic in acest sens.
Ce au în comun cele 3 electorate e că nu suportă feudalizarea României la care au fost supuși de PNL prin baroni locali de tip Flutur, Falcă, Blaga, Boc, Videanu și de baroni PSD și nici dispreț elitist de tipul USR în guvernarea cărora sunt doar taxele mari și spoiala sclipicioasă a propagandei, dar calitatea serviciului public execrabilă, empatizarea cu populația sub orice critică.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote