View Single Post
  #10  
Vechi 29.01.2023, 19:15:55
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Krautrock Vezi mesajul
A fost diferenta intre a vota pentru stomac si a vota pentru valori. Daca ar fi fost mai bine cu Vadim nu stim, pentru ca nu s-a intamplat si oricum o discutie de genul acesta nu-si mai are rostul acum. De ce spun valori. In 1989 am vrut sa scapam de indivizi ce sa ne impuna cu forta ce sa facem. Or Vadim era un individ tocmai de aceasta categorie. Nimeni nu mai avea chef in 2000 sa fie guvernat cu mitraliera, asa ca in loc sa alegem o lume in care cu totii sa luam pumni in cap de la un singur om, am ales una in care puteam fiecare dintre noi sa dam pumni in cap altora.
Nu e chiar ce ziceți Vadim fusese votat de tineri atunci și oricum all time deci toate voturile din 92 încoace până prin 2014 pt PRM cred că au depășit bine de tot 5 milioane, poate merg spre 10, mă refer la toate tipurile de alegeri tur1 și 2 prezidențiale, locale, generale europarlamentare din 2007 încolo.

Adrian Năstase a condus cu mână de fier România, făceai pușcărie pe vremea lui din nimic, l-a băgat și pe Adrian Inimăroiu primarul sect 4 în prigoana penală și-ntr-un final se dovedise că nu fusese vinovat, a limitat RODIPET care distribuia presa, și-a luat șpagă pt orice nu se dădeau jos din pat pt o șpagă sub 100.000 de dolari acoliții lui.
Când au privatizat PETROM toți parlamentarii care au votat au plecat cu bani în valiză.
De fapt el a condus cu mitraliera, la Vadim spunea de mitralieră referindu-se la grupurile de crimă organizată, am văzut ce a declarat la Marius Tucă în legătură cu subiectul.

Dacă mai continuați să susțineți mizeria asta de guvernare nu faceți decât să vă descalificați, nu spun că era mai bine cu Vadim, oricum pârghiile lui ar fi fost limitate i s-ar fi dat peste mână cum i s-a dat lui Trump.

De fapt dvs sunteți simptomul românului veșnic furios, care votează PSD ca e răul mai mic, apoi urlă în piață pt Băsescu, apoi stă acasă o tură, revine PSD, merge și urlă pt USR, apoi tace mâlc când USR distruge Timișoara, Sectorul 1, Bucureștiul, Brașovul, Bacăul.

Un astfel de electorat își merită niște biruri de să-și piardă casa și proprietatea privată, meritați să munciți până la 70 de ani până vă scoate direct la groapă să nu aveți pensie, dvs meritați și o schemă de 10 vaccinuri pe fiecare braț și dictatură sanitară cu pașaport verde scanabil de la distanță și monitorizare a tot ce faceți.

Problema e că nu sunteți numai dvs în țara asta, dar cei care se lasă convinși de un fals elitism ne condamnă pe toți la dictatura proastei guvernări.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote